K.B.B
Hizmet İş
Güncel

1 MAYIS’I 30 NİSAN’DA KUTLAYACAK 

Bu yıl cumartesiye denk gelen kutlamanın başvurusu, pandemi yasağından ötürü 30 Nisan Cuma günü için yapılacak 

GEBZE SENDİKALAR BİRLİĞİ BU YILKİ 

1 MAYIS’I 30 NİSAN’DA KUTLAYACAK 

** Gebze Sendikalar Birliği’nde bileşenler, İşçi Bayramı diye tanımlanan 1 Mayıs Emek ve Mücadele Günü’nü kutlama kararı aldı. Bu yıl cumartesiye denk gelen kutlamanın başvurusu, pandemi yasağından ötürü 30 Nisan Cuma günü için yapılacak 

Türkiye’de 1989 bahar eylemleri ile birlikte kurulan sendika birlikleri arasında yer edinen, o tarihte kurulup bugüne kadar varlığını koruyan tek sendikal birlik olan Gebze Sendikalar Birliği, bu yıl da Emek ve Mücadele Günü diye adlandırılan İşçi Bayramı’nı kutlamaya kararlı. Konuya dair düzenlenen toplantıda bu yıl 1 Mayıs’ın cumartesi gününe denk gelmesi ve pandemiden sebep hafta sonu günlerinin yasaklı olmasından ötürü 30 Nisan Cuma günü gerçekleşmesi ve yasal başvurunun da 30 Nisan için yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca ay sonuna kadar bildiri ve el afişleriyle gerek işyerleri gerekse merkezi yerlerde duyurular yapılacak. 

Gebze Sendikalar Birliği’nin 1 Mayıs’ı tek gündem konusu ettiği toplantısı Petrol-İşSendikası Gebze Şube Başkanı ve Gebze Sendikalar Birliğisözcüsü Eyüp Akdemir’in ev sahipliğinde, Petrol-İş Gebze’de gerçekleşti. 

Toplantıya memur sendikalarından Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır ve Eğitim-İşSendikası Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Bülent Metin ile birlikte işçi sendikalarından Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın ve 1 No’lu Şube Sekreteri Fehmi Elmacı, Çelik-İşSendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç ve Tüm EmekliSenGebze Şube Başkanı Cemil Yüksek  katıldı. 

GSB’nin diğer bileşenleri şöyle: 

Kristal-İş, Tez Koop-İş, Tek Gıda-İş, Gıda-İş, Tümtis, Lastik-İş, Nakliyat-İşTes-İş, DGD-SEN, Türk Eğitim-Sen, Hizmet-İş 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir