Spor

Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu

Düzenlenen STK’lar Arası Dostluk Turnuvası’nın finali nefesleri kesti. 24 takımlı turnuvada kupayı kaldıran; Kocaeli Taşköprülüler Derneği oldu

Körfez Belediyesi ve Körfez Kent Konseyi tarafından 1.’si düzenlenen STK’lar Arası Dostluk Turnuvası’nın finali nefesleri kesti. 24 takımlı turnuvada kupayı kaldıran; Kocaeli Taşköprülüler Derneği oldu

 

Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu

Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu
Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu

Körfez Belediyesi ve Körfez Kent Konseyi tarafından 1.’si düzenlenen STK’lar Arası Dostluk Turnuvası’nda final heyecanı yaşandı. 24 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı ve yakkaşık 1y aydır devam eden turnuvanın finali de nefesleri kesti. Ali Çınar’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen turnuvanın finalinde Kocaeli Erzurumlular Derneği ve Kocaeli Taşköprülüler Derneği karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen maçta Erzurumlular Derneği öne geçse de; Taşköprülüler Derneği 7-3’lük skorla kupaya uzandı.

Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu
Dostluk Turnuvası’nda kupa Taşköprülüler’in oldu

TRÜBÜNLER TAMAMEN DOLDU

Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi içerisindeki halı sahada gerçekleştirilen turnuvanın finalinde Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt dışında; MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, KASKF Başkanı Murat Aydın, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ve temsilcileri, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Protokolün yaptığı başlatma vuruşu sonrasında final müsabakası başladı.

 

MUHTEŞEM BİR FİNAL

Taşköprülüler Derneği’nin 7-3’lük galibiyeti ile sonuçlanan maç sonrasında kupa törenine geçildi. Törende turnuvaya katılan tüm başkanlara plaket takdim edilirken, çeşitli kategorilerde de ödüller takdim edildi. Kupa töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan Şener Söğüt, “Çok güzel bir turnuvayı geride bıraktık. Spor demek; kardeşlik demek, heyecan demek, rekabet demek, güzellik demek.

 

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Tüm derneklerimiz de bu turnuvada bunun en güzel örneklerini sergiledi. Zaman zaman elbet mücadele üst seviyelere çıkıp tansiyon yükselmiş olabilir. Ama maç bittiğinde herkes el ele sahadan çıktı. O yüzden tüm takımlara ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Dostluğun kazandığı bir turnuva oldu” dedi. Birincilik kupasını alan Kocaeli Taşköprülüler Derneği, büyük bir sevinç yaşadı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün