BelediyeDijital GazeteEğitimHizmetTürkiye

4 bin bilinçli nesil direksiyon başında

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla inşa ettiği minyatür şehir Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yaklaşık 4 binden fazla öğrenciye; yangın söndürme, ilk yardım, bilinçli bisiklet kullanımı ve trafik kurallarını aşıladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karesi ilçesi Paşaalanı Mahallesi’nde 10 bin 36 metrekare alana inşa edilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açılışını yaptığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara trafik kurallarını erken yaşta benimsetmek ve daha bilinçli bir toplum oluşturmak için amacıyla açılışından bu yana 4 bin öğrenciye eğitim verildiği açıklandı. 

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın son ziyaretçileri, Özel Vicdaniye Minik Cevherler Anaokulu’nun öğrencileri oldu.

Kurumlar arası koordinasyon

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde gerçekleşen eğitimler ile çocuklara yangın söndürme, ilk yardım, bilinçli bisiklet kullanımı ve trafik kuralları öğretildiği bildirildi.

“20 İlçeden öğrenciler burada”

Çocuklara trafik kurallarını erken yaşta benimsetmek için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Yahya Akduman, eğitim parkını sadece merkezdeki öğrencilerin değil, il genelindeki tüm öğrencilerin faydalandığını söyledi. Akduman, “Büyükşehir Belediyemiz, ilçelerden ve kırsal mahallelerimizden öğrencilerimizi eğitim parkımızı getirerek faydalanmalarını sağlıyor. Gelen her öğrenci ile yakından ilgileniyor, hediyeleri ile uğurluyoruz. Bu eğitim parkının hizmete girmesini sağlayan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.