Vefat Haberleri

Akbulut’un vefatı üzerine taziye mesajı yayınladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,  Eski Başbakan ve TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut’un vefatı üzerine taziye mesajı yayınladı.

VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI DOĞU PERİNÇEK’TEN TAZİYE MESAJI

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,  Eski Başbakan ve TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut’un vefatı üzerine taziye mesajı yayınladı.

Perinçek mesajında, “Eski Başbakanımız ve TBMM Başkanımız sayın Akbulut’un aramızdan ayrılmasını üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allahtan rahmet diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun. Akbulut’un vefatı üzerine taziye mesajı yayınladı

     Sayın Akbulut bir halk adamıydı Erzincan Belediyesi Hal Müdürlüğü’nden Başbakanlığa, TBMM Başkanlığına kadar yükselmişti. Bu olay Türk siyasetindeki akışkanlığı ve Cumhuriyetimizin halk çocuklarına sağladığı yükselme olanaklarını çok güzel anlatıyor. Akbulut’un vefatı üzerine taziye mesajı yayınladı

     Unutamadığımız tarihi davranışı, 1991 yılında ABD emperyalizminin Türkiye’yi Irak’a savaşa sürme girişimlerine karşı kararlı duruşudur. O zaman Turgut Özal’a kafa tutmuştu. Bugün de Türkiye’nin, ABD dayatmalarına karşı böyle cesur kararlı ve küçük hesaplardan uzak davranışlara ihtiyacı vardır. Yıldırım Akbulut’u saygıyla anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

VATAN PARTİSİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir