Gündem

Allah Bu Millete, Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın

Bugün; İstiklal Marşı'mızın, 12 Mart 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 100.yıl dönümü.

 

Allah Bu Millete, Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda: Bugün; İstiklal Marşı’mızın, 12 Mart 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 100.yıl dönümü.

 

İSTİKLAL MARŞIMIZ HER ZAMAN MİLLETİMİZE MORAL OLMUŞTUR

 

Merhum Mehmet Akif Ersoy, büyük bir mücadele, azim ve kararlılıkla zaferle sonuçlanan Kuruluş Savaşını, muhteşem mısralarıyla ölümsüzleştirmiş, aziz milletimizin; cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini, hür yaşama inancını ve sonsuz vatan aşkını, dönemin çok zor şartlarında yeşeren milli mücadele ruhunu en veciz şekilde ifade etmiştir. Her türlü zorluk, emperyalist saldırıya karşı korkma diyerek başlayan İstiklal Marşımız, aziz milletimize her zaman moral ve güç kaynağı olmuştur.

 

ALLAH; BU MİLLETE, BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

 

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde, Kuruluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, vatan ve mukaddesat uğruna canını seve seve feda eden, Aziz şehitlerimizi ve gâzilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.Merhum Mehmet Akif Ersoy’un ifadesiyle, Allah; bu millete, bir daha ‘İstiklal Marşı’ yazdırmasın” dedi.

 

PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE KONFERANS DÜZENLENECEK

 

Başkan Sezer ayrıca: “12 Mart Cuma günü,  Saat 15.00’da, Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda; Sayın Doç.Dr.Bahtiyar Aslan ve Sayın Doç.Dr.Ali Kurt’un konuşmacı olarak katılacağı,

“Kabulünün 100.Yılında İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif” konulu, pandemi kuralları çerçevesinde konferans düzenleyeceğiz ve sosyal medya üzerinden de konferansı yayınlayacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.