Dijital GazeteEkonomiFinansFinansal Analiz

Altın diğer kıymetlilerden pozitif ayrıştı

Altın dünkü seansta pozitif bir kapanış yaparak, enflasyon verisi öncesi kazançlı bir günü geride bırakmış oldu.1789 dolar/onstan güne başlayan sarı metal, seans boyu pozitif bir seyirle hareket etti. Pozitif seyir neticesinde 1 ayın ardından 1800 dolar/ons seviyesini yeniden kaydetmiş oldu. Günlük kapanışını bu seviyeden yapmayı başaramasa da 1794 dolar/onsla günü tamamlayarak önceki güne kıyasla hanesine yüzde 0,3 değer kazancı yazmış oldu.

 

Gümüş ise altının aksine kırmızıda bir günü geride bırakırken, satış yönünde baskıyı üzerinde hissetmiş oldu. 20,68 dolar/ons seviyesinden güne başlayan beyaz maden, 20,53 dolar/onstan günü tamamlayarak önceki seansa kıyasla yüzde 0,7 kayıp yaşamış oldu.

 

Platin dört seansın ardından kırmızıda bir günü geride bırakarak, satıcılı bir seans yaşamış oldu. 939 dolar/onstan güne başlayan platin, 932 dolar/onstan günü tamamlayarak önceki seansa kıyasla yüzde 0,8 kazancı hanesine yazmış oldu.

 

Paladyum da diğer kıymetlilerle paralel bir şekilde satıcılı bir günü geride bırakarak, üç seansın ardından satışa dönmüş oldu. 2214 dolar/onstan günü tamamlayan paladyum yüzde 0,9 kayıpla günü kapattı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 11 dolar/onsla gerçekleşerek işlem primleri yeniden artmaya devam etti. Hacim açısından zayıf bir seans geride kalırken 1.030 kg altın, 1.237 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.