Ekonomi

Altın fiyatlarında yüzde 1,8 yükseliş

Vakalar onsu destekliyor. Diğer cinsler ise dolar/TL'ye paralel artışta.

Analistler, yükselişin sınırlı olabileceğini ve aşı haberlerine bağlı olduğunu kaydetti.

Ziraat Yatırım, onstaki yükselişe, dolar endeksindeki zayıf görünümü de ekleyerek vaka sayılarıyla birlikte ons fiyatının bin 850 doların üzerinde tutunduğunu kaydetti.

Ons altın, dünkü kapanışının biraz altında. Ziraat Yatırım, aşıyla ilgili gelişmelerin altındaki olası yükselişleri kısıtlayabileceğini dile getirdi. Ons, cuma gününün sonunda, günlük yüzde 0,34 kazanç kaydetti.

Altının diğer cinsleriyse dolar/TL’den destek bularak yüzde 1,8’e yakın günlük kazanç içerisinde.

Ons bin 900’ün altında işlem görüyor

Ziraat Yatırım’ın FX Bülten’inde, onsun bin 900 dolardaki ana direncinin altında izlemeye devam edebileceğini kaydedildi. Ziraat, “Söz konusu seviyelerin dışında ise sıralı ara destek ve direnç olarak 1.860 ve 1.888 takip edilebilir.” değerlendirmesinde bulundu..

Ons fiyatı, kapanışının yüzde 0,21 altında, bin 869 dolarda.

Gram ve çeyrek değerleri

Gram altın, önceki kapanışının yüzde 1,78 üstünde, 466 lira. Çeyrek altın ise aynı oranda artış gerçekleştirdi. Çeyrek, 764 lirada bulunuyor.. Alan Yatırım, altın fiyatlarının orta ve kısa vadeli düşüş trendleri içerisinde yer aldığını bildirdi.

Alan Yatırım’a göre altının gram cinsindeki fiyatında, kısa vadeli dirençler 463 lira ile 476 lirada. Destekler ise 450 lira ile 436 lirada bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün