Sağlık

Asemptomatik kişiler de tabloda verilecek

Asemptomatik kişiler de tabloda verilecek,hafif vakaların da tabloda gösterileceğini kaydetti.

Takip Et    

Yeni vaka sayısı 28 bin 351! Yeni hasta sayısı da 6 bin 814 kişi. Sağlık Bakanı Fahretttin Koca, semptomsuz ve hafif vakaların da tabloda gösterileceğini kaydetti.

Bakan Koca, vaka sayılarının yarınki tablodan itibaren gösterileceğini bildirildi. Kurul toplantısının ardından basına açıklama yapan Koca, aşılama çalışmalarının ise sağlık çalışanlarından başlayıp Bilim Kurulunun belirleyeceği algoritmaya göre riskli gruplara uygulanacağını dile getirdi.

Sınıflandırma, virüsü bulaştırma potansiyeline göre belirlenecek. Aşılamada, yurttaşlardan para alınmayacak. BionTech ve Pfizer aşısının yanı sıra Çin’den de aşı alınacak. Bakan Koca’nın açıklamasına göre Çin’in Sinovac aşısından aralıktan şubata kadar 50 milyon doz alınması konusunda anlaşıldı.

Çin’den alınan Kovid-19 aşısının dozajı, yükselebilir.

Bakan Koca, Kocaeli, Bursa ve Gaziantep’teki belirgin artışın olduğunu kaydetti.
Kocaeli’de yatak doluluk oranı

Son 5 günden bu yana Kocaeli’deki vaka artış hızının düştüğünü, yaklaşık 10 gün sonra bu artış hızındaki düşüşün daha da belirginleşeceğini bildiren Sağlık Bakanı Farettin Koca, bunun için tedbirlere sıkı bir şekilde uyulması gerektiğini kaydetti.

Vaka sayısının belirgin bir şekilde arttığı Kocaeli’de servis doluluk oranı yüzde 69.5, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 76.9, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 40,6 seviyesinde.
250 TL’nin üstündeki testlere lisans iptali!
Son günlerde fahiş fiyatlarla PCR testi yapıldığına ilişkin deliller ortaya konuldu. Bakan Koca, muhabirin sorusunun üzerine yeni genelgeyle birlikte Kovid-19 testlerine fiyat sınırı belirlendiğini ve bu fiyatın üzerindeki durumunda sağlık merkezinin lisansın iptal edilebileceğini kaydetti.

Bakan Koca, yurttaşlara böyle bir durumun karşılaşılması durumunda Sağlık Bakanlığına başvurun çağrısında bulundu.Asemptomatik kişiler de tabloda verilecek,

Ayrıca, yurttaşlar, bundan sonra yaptırdığı testlere 250 liranın üstündeki verdiği parayı, Bakanlığa şikâyet ederek iade alacak.Asemptomatik kişiler de tabloda verilecek,

Takip Et    
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı