Dijital GazeteGündemİç politikaPolitikaTürkiyeYerel

Babacan: “Ekonomiyi ayakta tutan adalettir”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Nallıhan’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Babacan’ın ziyareti esnasındaki konuşmalar şu şekilde verildi:

“Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı

Babacan’a AK Parti Gençlik Kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir vatandaş Babacan’a “Siz ekonomi bakanıyken hızlıydık. İyiydi. Şimdi ben kamuda işçiyim. Şu an izindeyim. Ek iş yapıyorum. Şimdi yaka silkiyoruz” dedi. Babacan bunun üzerine “Zor… Ne yapacaksın? Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı” ifadelerini kullandı.

Susamlı simide parası yetmedi

Babacan, ekonomik krizi simit alan bir vatandaşı göstererek anlattı. Babacan’ın “Susamlısına parası yetmedi, susamsızını alıyor. Susamlı simit 5 lira” sözleri üzerine simit alan vatandaş “Hanım burada, yoksa yemem. Aç giderim” dedi.

Bu hükûmet oldukça zamlar durmaz

Babacan, esnafın “Başkanım bu zamlar dursun istiyoruz. Aldığım hiçbir malı bir daha yerine koyamıyorum” sözlerini şöyle yanıtladı:

“Bu hükûmet iş başında olduğu sürece zamların durması mümkün değil. Ekonomiyi ayakta tutan adalettir. Adalet olmayınca ekonomi ayakta durmaz. Mümkün değil.”

Altılı masada altı parti tek parti olmadı

Babacan ayrıca bir vatandaşın “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim sözlerini “Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi öyle, kimi böyle diyor. Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıtladı.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.