Güncel

Başaran’dan Erdoğan’a  100. yılda 100 il çağrısı

Başaran, cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümünde Gebze’yi de içine kapsayacak şekilde, il sayısının 100’e çıkartılması gerektiğini söyledi.

 

Başaran’dan Erdoğan’a  100. yılda 100 il çağrısı

Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı, Türkiye Patronlar Platformu (TPP) Genel Başkanı, Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Ömer Faruk Başaran, cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümünde Gebze’yi de içine kapsayacak şekilde, il sayısının 100’e çıkartılması gerektiğini söyledi.

Yıllardır Gebze’nin il yapılması için mücadele eden, gerek sosyal medya gerekse basın açıklamalarıyla bu görüşlerini tekrarlayan iş insanı Ömer Faruk Başaran, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümünün hem iyi bir fırsat hem de anlamlı bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a buradan bir kez daha seslenmek istiyorum. Gebze nüfus ve ekonomik yapısıyla büyükşehir belediyesi olmayı fazlasıyla hak etmektedir. Bu görüş il olarak merhum cumhurbaşkanımız Turgut Özal tarafından dillendirilmişti. Daha sonra birçok genel başkan tarafından da vaad edilmiş ve TBMM’ye kanun teklifleri verilmişti. Bu kanun tekliflerinde ortağınız MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere birçok iktidar ve muhalefet partisi milletvekilinin imzası bulunmaktadır. Cumhuriyetin 100.kuruluş yıldönümü yaklaşmış ve 100 il projesi için tarihi fırsat gelmiştir. Kendilerinden cumhuriyetimizin 99. Yıldönümünü kutlayacağımız 29 Ekim 2022’de il olmayı hak eden başta Gebze olmak üzere diğer ilçelerimize müjde vermenizi bekliyoruz. Yapılacak düzenlemenin önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere de yetişebileceğini düşünüyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.