Yunus-Market
Gündem

BAŞKAN ELLİBEŞ ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

BAŞKAN ELLİBEŞ ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Engelliler Haftası Dolayısıyla Engelsiz Yaşam Merkezine ziyarette bulundu. Engelli Vatandaşlarımızın Engelliler haftasını kutladı. Başkan Ellibeş, Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezinde düzenlenen kurslarda başarılı olan engellilere sertifikalarını verdi.

KURSLARDA BAŞARILI OLANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne giderek merkeze gelen engellilerle buluştu ve burada verilen kurslarda başarılı olan engellilere sertifikalarını verdi. Yapılan programda Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, Gölcük Engelliler Derneği Görme Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Önerbay ve dernek üyeleri katılım gösterdi. Burada sözü alan Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, “Merkez açıldığı zaman burası bizlere oldukça büyük geliyordu. Zaman geçtikçe engellilerimiz, dışarıya çıkmaya başladı. Artık Gölcük’teki engelliler, istedikleri gibi sokağa çıkıyor. Bunda sizin de büyük payınız var. Bizim için hiçbir engel yok. Yeter ki insanlarımız bizlere engel olmasın. Bizleri bugünde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her zaman mutlaka ziyaretinize geliyoruz. Ama bugün buraya engelliler haftası münasebetiyle geldim. Bilindiği üzere bu hafta Dünya Engelliler Haftası. Sizin mutluluğunuz, sağlıklı ve huzurlu yaşamanız bizleri de mutlu ediyor. İlçemizdeki engellilerin böyle aktif bir şekilde yaşamlarına devam etmesi oldukça güzel bir şey. Sizin de dediğiniz gibi engellilerimiz, özgürce dışarıya çıkıyor ve istedikleri her şeyi yapabiliyorlar. Merkezimizde hemen hemen her gün bir kurs veriliyor ve sizin de bu kurslara gerçekten büyük ilginiz var. Hiçbir şeyin sizlere engel olmadığını gösteriyorsunuz. Ben hepinizi tebrik ediyorum. Sizin yaşama sevinciniz, bizleri mutlu ediyor. Her sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Burada sergilediğiniz ürünler, yapmış olduğunuz çalışmalar, sizlerin ne kadar aktif olduğunu da göstermekte. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Biz sizlerle her zaman beraber olmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Ellibeş’in konuşmasının ardından merkezde verilen kurslarda başarılı olan kişilere sertifikaları verildi. Başkan Ellibeş, verilen kursların birçoğunu da merkez binası içerisinde gezerek kursiyerlere başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı