BelediyeDijital GazeteHizmetYaşamYerel

Başkan İduğ: “Kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Bornova Belediyesi, ilçedeki yurt sayısını artırmak amacıyla yürüttüğü proje kapsamında 100 kişilik kapasiteye sahip kız öğrenci yurdu binasının yapımına başladıklarını duyurdu.

Bornova Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan Büyük Çarşı’nın sonunda yapılacak olan 100 kişilik kız öğrenci yurdu binasının inşaatı için çalışmalara başladı.

Mevcut 155 kişilik kız öğrenci yurdunun yanı sıra merkezde bünyesinde bulunan bir binada projelendirdiği 300 kişi kapasiteli yurt için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Bornova’da yurt sorunu kalmaması için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “İnşaatına yeni başladığımız binamızı en kısa sürede bitirmek istiyoruz. Mevcut binamızda yaptığımız çalışmaları ise hızlandırarak önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. 300 kişilik kapasite ile hizmet verecek olan binanın açılışı için 29 Ekim 2023 tarihini hedefledik.” ifadelerini kullandı.

Barınmanın üniversiteliler arasında önde gelen sorunlar arasında olduğunu da hatırlatan Başkan İduğ, “Kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Özellikle başka şehirlerden ilçemize üniversite okumak için gelen kızlarımızın barınmalarını sağlayarak, onların eğitimlerine odaklanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir