BelediyeDijital GazeteTürkiye

Başkan Soyer: “Bu vatanı ve cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 19 Eylül Gaziler Günü’nde makamında konuk ettiği şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde de bir araya geldi. Buluşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerin anısına saygı duruşunun ardından dua okundu. 

Organizasyonda şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Başkan Tunç Soyer, konuşmasında, “Bugün biz burada nefes alalım diye canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi asla unutamayız. Unutmayız. Öyleyse bu kıymetli günde ve daima, onların bıraktığı mirasa ve birbirimize sımsıkı sarılmalıyız. Şehit ve gazilerimiz bu toprakların bölünmez bütünlüğü için ödenebilecek en büyük bedeli ödedi. Bu vatanı, hürriyeti ve cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürlüğü’nü kurarak şehit ailelerinin ve gazilerin sorunlarını çözmek için somut adımlar attık. Şehit ve gazilerimiz, ülkemizin canıdır. Bugün eğer burada yaşıyorsak, dimdik ayaktaysak, bu sadece kendi hünerimiz değil. Şehitlerimizden manevi bir parça her birimizin içinde yaşamaya devam ediyor. Onların aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, ailelerinin acısını tüm kalbimle paylaşıyorum. Bilmenizi isterim ki, bizler size layık olmak için var gücümüzle çalışmaya ve yüreğimizi ortaya koymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir