Dijital GazeteTeknolojiTürkiye

Bilişim 500 Araştırması’nda Kargopark, 2’nci oldu

Kargopark, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinin yer aldığı Bilişim 500 Araştırması’nda Yılın Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde en büyük 2. şirket olarak büyük bir başarı gösterdi.

 23’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinin yer aldığı Bilişim 500 Araştırması’nda Yılın Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde en büyük 2. şirket olarak büyük bir başarı gösteren Senkron Yazılım tarafından geliştirilen Kargopark şirketi CEO’su Erdal Özkan, “Zaman ve mekandan bağımsız özgür ve temassız teslimat imkanı sunan tamamen yerli teknoloji ile geliştirilmiş Kargopark ile son kullanıcılar kendi günlük hayatlarına göre teslimatlarını yönetebilirken, kargo şirketleri teslimat ve iade maliyetlerini en aza indiriyor, e-ticaret siteleriyse teslimat süreçlerinden doğan problemleri ortadan kaldırıyor.” ifadesini kullandı.

Kargopark, teslimat sisteminde yenilikçi yaklaşımı ile oyunun kurallarını değiştiriyor

 E-ticaret pazarı, dünya çapında 4,9 trilyon doları geçtiği ve bu sayının 2022’nin sonunda 5,5 trilyon doların üzerine çıkacağı tahmin edilirken Türkiye’de ise 2021 yılında e-ticaret pazarı 300 milyar dolara ulaştığı açıklandı.

Artan e-ticaret hacmi, sipariş verilen ürünün zamanında teslim edilmemesi ya da evde bulunulmadığında siparişin alınamaması gibi çeşitli sorunları beraberinde getirdiği ve sektördeki bu soruna çözüm getirmek üzere Senkron Yazılım tarafından geliştirilen akıllı kargo dolabı Kargopark, tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7/24 teslim alabilmesini sağlıyor. Kargopark’lar’ın metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alıdığı ve Bilişim 500 Araştırması Yılın Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde ikinci sırada yerini alan Kargopark, son kullanıcılar, kargo şirketleri ve e-ticaret siteleri için teslimat sisteminde oyunu değiştiren rolüyle dikkat çekti.

“Kargopark’ın başarısı, ürün ve hizmetimizi daha fazla geliştirmemize teşvik ediyor”

Bilişim sektörü özelinde yazılımın oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Kargopark CEO’su Erdal Özkan, “Sektörün önde gelen şirketleri yazılım ve donanım çözümlerimize oldukça ilgi gösteriyor. Türkiye’den çıkan bir yazılım şirketi olarak dikey sektörler için geliştirdiğimiz yazılım ve donanım çözümlerimizin bu yıl düzenlenen Bilişim 500 Araştırması’nda gösterdiği başarıdan dolayı son derece mutluyuz. Zaman ve mekandan bağımsız özgür ve temassız teslimat imkanı sunan tamamen yerli yazılımla geliştirilmiş Kargopark ile son kullanıcılar kendi günlük hayatlarına göre teslimatlarını yönetebilirken, kargo şirketleri teslimat ve iade maliyetlerini en aza indiriyor, e-ticaret siteleriyse teslimat süreçlerinden doğan problemleri ortadan kaldırıyor. Kargopark’ın, teslimat sektörüne getirdiği yeniliğin bu başarıyla taçlandırılması, bizi ürün ve hizmetimizi geliştirmeye daha çok teşvik ediyor. Türkiye son yıllarda kaynağında girişimcilik ve yazılım bulunan birçok unicorn çıkarttı ve bu da yazılım sektörünün gelişimini ve sektöre yönelik ilgiyi büyük oranda artırdı. Biz de Senkron Yazılım olarak ülkemizdeki yazılım sektörünün gelişmesine katkıda bulunmaya ve en iyi bilişim şirketleri arasında yer almaya devam edeceğiz.” ifadelerinde bulundu.


Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.