Güncel

Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı

Başkan Büyükakın,“Sanayinin gözbebeği Kocaeli üretim ve yatırımlar açısından çok önemli bir kenttir” dedi.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu İvanaZererc’i makamında konuk eden Başkan Büyükakın,“Sanayinin gözbebeği Kocaeli üretim ve yatırımlar açısından çok önemli bir kenttir” dedi.

 

Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı
Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı

Başkan Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı

 

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu İvana Zererc ve KonsolosVekili Vesna Fabris’i makamında konuk etti. Kocaeli’nin ekonomik,turizm, üretim ve yatırımalanlarıhakkındagörüşalışverişininyapıldığıbuluşmadaBaşkanBüyükakın, “İki ülke arasında ticari faaliyetlerin artması  için her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini sarf etti. Kocaeli’nin sektörel anlamda bir çok imkana sahip olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Sanayinin gözbebeği Kocaeli üretim ve yatırımlar açısından çok önemli bir kenttir. Şehrimizde beş Teknoloji Geliştirme Bölgesi bulunuyor. Bakanlığımızın bu gibi teknoparklara sağladığı destek miktarı 255 milyon lirayı buldu. Kocaeli’nde 129 Ar-Ge Merkezi ve 18 Tasarım Merkezi yer alırken bugüne kadar bakanlığımız bu merkezlere 2 milyar 45 milyon liralık destek verdi” diye konuştu.

Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı
Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı

 

“İSTİHDAM SAYISINI 150 BİNE ULAŞTIRACAKTIR”

 

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nden bahseden Başkan Büyükakın, OSB’lerin üretim kapasitesindeki gelişmişliğine vurgu yaptı. Bilişim Vadisi’nin kent için çok değerli olduğunu sözlerine ekleyenBaşkan Büyükakın, “Kocaeli’nde 122 bin vatandaşımıza istihdam sağlayan 14 organize sanayi bölgelerimizdeki tüm parsellerde üretime geçilmesi istihdam sayısını 150 bine ulaştıracaktır. Bu ülkemizin ve kentimizin büyük bir gücüdür” şeklinde konuştu.

Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı
Büyükakın, Hırvatistan Başkonsolosu’nu ağırladı

 

“KOCAELILI YATIRIMCILARI HIRVATISTAN’A DAVET EDIYORUM“

 

Kendilerini samimi bir şekilde ağırlayan Başkan Büyükakın’a teşekkür eden Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu İvana ZererciseHırvatistan ileTürkiye arasındaki işbirliklerini ilerletmek istediğini belirterek, kentler arasında ilişkilere dikkat çekti. Hırvatistan’ınilkkadınbaşkonsolosuolanZererc,“Pandemi nedeniyle daha önce ziyaretinize gelememiştim.Şimdi sizle biraraya gelmekten dolayı çok mutluyum“ dedi. İki ülke arasında sayısız işbirliği ve anlaşma olduğuna değinen konuk Başkonsolos İvana Zererc, “Bu işbirliklerine yenilerini de ekleme arzusundayız. Hırvatistan’dabirçok Türk yatırımcı olduğunu özellikle dile getirmek istiyorum. Kocaelili yatırımcıları Hırvatistan’a davetediyorum“ ifadelerini sar fetti. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir