Gündem

Büyükakın, ‘’Karamürsel battı çıktıda hedefimiz üç ay’’

Büyükakın, “Hava şartları bizim çalışmamıza engel olmazsa üç ay gibi bir sürede buradaki inşaat işlemini bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Büyükakın,‘’Karamürsel battı çıktıda hedefimiz üç ay’’

Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda inceleme gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “Hava şartları bizim çalışmamıza engel olmazsa üç ay gibi bir sürede buradaki inşaat işlemini bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Başkan Büyükakın,
‘’Karamürsel battı çıktıda hedefimiz üç ay’’

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığının önemli güzergâhlarından olan D-130 Karayolu üzerinde yapım çalışmaları devam eden Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda inceleme gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’nun da yer aldığı incelemede, “Öncelikli olarak yan yollarımızı tamamlayarak trafiğin yan yollara aktarılmasını gerçekleştirdik” diyen Başkan Büyükakın, “Hava şartları bizim çalışmamıza engel olmazsa üç ay gibi bir sürede buradaki inşaat işlemini bitirmeyi hedefliyoruz. Karamürsel için yılların özlemi olan hem battı çıktının yapılması hem de beton yolun kalkması hedefine ulaşmış olacağız” dedi.

Büyükakın, ‘’Karamürsel battı çıktıda hedefimiz üç ay’’
Büyükakın, ‘’Karamürsel battı çıktıda hedefimiz üç ay’’

 

“BETON YOLUN KIRILMASI İŞLEMLERİNE DE BAŞLADIK”

Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve Fen İşleri Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya’nın da yer aldığı incelemede, beton kırma çalışmalarını yerinde gören Başkan Büyükakın, “Kaldırım ve diğer çalışmalarını da birkaç gün içerisinde tamamlayacağız. Bunun yanı sıra beton yolun kırılması işlemlerine de başladık. Çok büyük bir kazı çalışmamız olacak ve ardından tünelin inşaatı için yarma işlemi gerçekleştirilecek. Bu çalışma yaklaşık iki ay sürecek. Ondan sonra da asfalt döküm çalışmaları ve diğer çalışmaların bir ay sürmesini ön görüyoruz” açıklamasını yaptı.

 

“HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Daha önceki çalışmalarda yaşanan sorunlar nedeniyle projede aksama olduğunu, bu nedenle müteahhittin işine son verdiklerini de vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “O müteahhidi ihale yasaklısı ilan etmiştik. Hukuki prosedürler nedeniyle buradaki çalışma durmuştu. Ama şimdi hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Hava şartları bizim çalışmamıza engel olmazsa üç ay gibi bir sürede buradaki inşaat işlemini bitirmeyi hedefliyoruz Karamürsel için yılların özlemi olan hem battı çıktının yapılması hem de beton yolun kalkması hedefine ulaşmış olacağız” ifadelerini sarf etti.

 

KENT İÇİ TRAFİK VE ŞEHİRLERARASI ULAŞIM DA RAHATLATACAK

Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda, 1.600 metre 2×2 şerit anayol, 900 metre kuzey; 900 metre güney olmak üzere 2 yan yol, 310 metre bağlantı yolu olmak üzere 3.70 kilometre yol yapılacak. Çalışmalar tamamlandığında şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığın önemli güzergâhlarından biri olan Karamürsel’de kent içi trafiğinin yanı sıra şehirlerarası ulaşım da rahatlatacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.