K.B.B
Güncel

Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’

Türkiye’nin 2053 ve 2071’de ki eserlerinin sahibi olacak” diyen Başkan Büyükakın, “Hizmetlerimizle ve tüm imkanlarımızla gençlerimizin emrindeyiz.” dedi.

“Her çocuk ve her genç, Türkiye’nin 2053 ve 2071’de ki eserlerinin sahibi olacak” diyen Başkan Büyükakın, “Hizmetlerimizle ve tüm imkanlarımızla gençlerimizin emrindeyiz.” dedi.

 

Başkan Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’

 

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Tahir Büyükakın, “Gençliğin İstiklal Renkleri” Grafiti Tasarım Yarışması kapsamında düzenlenen tanıtım programında çocukların ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.Yarışmaya katılmak isteyenler www.kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tradresinden 19 Nisan 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekleri dile getirilirken, tanıtım programı için alanda yer alan her yaştan Kocaelilerle hatıra fotoğrafı çektiren, ailelerle sohbet eden, gençlerin kente dair önerilerini ve taleplerini dinleyen Başkan Büyükakın, “Gençler kardeşliğimizin, birliğimizin ve geleceğe güçlü bakacak ülkemizin teminatıdır. Alanda gördüğümüz her çocuk ve her genç, Türkiye’nin 2053 ve 2071’de ki eserlerinin sahibi olacak. Hizmetlerimizle ve tüm imkanlarımızla gençlerimizin emrindeyiz. Her fırsatta dile getirdiğim gibi çünkü biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız” açıklamasını yaptı.

Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’
Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’

“GENÇLERİMİZLE ÇALIŞIYOR VE GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE ÜRETİYORUZ

 

Tanıtım programının ardından alanda ki çocukların ve gençlerin heyecanlarınaortakolan Başkan Büyükakın,“Gençliğin İstiklalRenkleri” Grafiti Tasarım Yarışmasınaherkesin ve gençlerin özellikle katılmasını istedi. “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefi bizlere her daim refans olmuştur” diyen Başkan Büyükakın, “Hayal olmadan, hedef olmaz” sözlerini hatırlatarak, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizle çalışıyor ve gençlerimizle birlikte üretiyoruz.Her gün yeni projelere imza atıyor, yeni vizyonel çalışmalarla gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye ve Kocaeli bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’
Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’

“TABİ BURADA ASIL OYUNCU VE SÖZ SAHİBİ GENÇLERİMİZDİR”

 

Artık dünyayı daha iyi okuyabilen, buna göre pozisyon alabilen, yeniliklere açık ve girişimci ruhla hareket edebilen bir neslin varlığından bahseden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Gençliğimizin bizden beklentilerini çok iyi biliyor ve okuyabiliyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Millî Teknoloji Hamlesi Vizyonuyla oluşturulan yerlive millî bir anlayışla yolumuza devam ederken bunu gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Gençlerimizin zihinleri daha fazla üretmeye, geleceğimiz olan gençlerimizle birlikte ülkemizi dünyanın teknoloji ve üretim merkezi haline getirme hedefine ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’
Büyükakın,‘’Biz çocuklarımıza ve gençlerimize aşığız’’

Yazılım ve robotik kodlama gibi alanlarda çocuklarımıza ve gençlerimize her türlü fırsatı sunma çabasında olduğumuzu da belirtmek isterim. Artık sanayimiz, üniversitelerimiz, araştırma merkezlerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, bilim insanlarımız ve geleceğimiz olan gençlerimizle birlikte çok büyük adımlar için yol yürüyoruz. Tabi burada asıl oyuncu ve söz sahibi gençlerimizdir. Onların ufku, vizyonu, heyecanı ve katma değeri yüksek üretim anlayışının yanı sıra büyük bir medeniyeti bölgesinde ve dünyada kurma hedefi bizleri heyecanlandırıyor. Kılavuzumuz belli. Gençlerimizle büyük ve güçlü Türkiye hedefine kavuşmak için hiç durmadan koşmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir