Güncel

“Çevre Bakanı Maşukiye’de inceleme yapacak”

Konya’dan dönen bugün Tunus’a gitmeye hazırlanan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kent gündeminde çok tartışılan Maşukiye’deki taş ocağı ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Karaosmanoğlu, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun taş ocağı yapılmak istenen bölgeyi görmek için geleceğini söyledi.

BİZİM DE İÇİMİZE SİNMİYOR

Başkan Karaosmanoğlu, bu bölgede taş ocağı yapılması girişiminin kendilerini de üzdüğünü belirterek şunları söyledi: “Elbette bu iş benim de içime sinmiyor. Çevre Bakanımız Veysel Eroğlu da bu konuda çok hassas. Alternatif için arayışlarımız sürüyor. Sayın Bakan da ilk fırsatta bölgeye gelip görmek istiyor. Ben de önümüzdeki pazar günü taş ocağı kurulması gündemde olan Yanık Deresi bölgesinde yürüyüş yapacağım. Bu bölgeyi kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sonunda imza atarsak, başka çare olmadığındandır” dedi.

KÖPRÜDE SIKINTI YOK

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, D-130 karayolu üzerinde Değirmendere Dörtyol kavşağındaki köprü ile ilgili haberler hakkında da şu açıklamayı yaptı: “O köprülü kavşakta müteahhidin halen süresi var. Biz işi teslim almış değiliz. Basit bir sorun nedeniyle bir-iki günlüğüne kapandı. Dörtyol köprüsünde bir sıkıntı yok.  Gölcük Donanma Kavşağı’ndaki köprü 4-5 ay gecikti. Bu da müteahhitten kaynaklanan bir sorun. Müteahhide gecikme cezasını ödetiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir