BelediyeGündemİç politikaTürkiyeYerel

CHP’li Demir: “Sınırlarımız yolgeçen hanı!”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Muğla’da Karabel Mevkii’nde lastiği patlayan bir tırdan 100’e yakın kaçak göçmenin çıkması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muğla’da Karabel Mevkii’nde lastiği patlayan bir tırdan 100’e yakın kaçak göçmenin çıkması konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demir, Türkiye’nin sınırlarının yolgeçen hanına döndüğünü belirterek, “Gün geçmiyor ki kaçak göçmenler, ülkemizin bir şehrinde yakalanmasın. Neredeyse dünyanın her ülkesinden kaçak göçmenlerin, sığınmacıların toplanma merkezi olduk. Bir ülkenin sınırları bu kadar mı kontrolsüz olur? Bu kadar mı yolgeçen hanına döner? Emniyet güçlerimize ‘gelenlere karışmayın’ diye talimat veren birileri mi var yoksa?” dedi.

“Sınırlarımız o kadar kontrolsüz ki…” 

Devletin, ülkenin ve vatandaşların geleceği açısından kaçak göçmen meselesinin üzerinde ciddiyetle durması gerektiğini aktaran Demir, “Yine bir TIR dolusu kaçak göçmen yakalandı. Ülkenin içlerine kadar TIR dorsesinden nasıl gelebiliyorlar anlamak mümkün değil. Bu insanlar ülkemize bu kadar kolay girebileceklerini düşünmeseler, belki de gelmeye çekinecekler. Ne var ki sınırlarımız o kadar kontrolsüz ki, onlar da bunu bildiği için ülkelerinden rahatça çıkıp geliyorlar.” ifadesini kullandı.

Her gün bir şehirde sığınmacıların, göçmenlerin konu edindiği asayiş haberlerini gördüklerini vurgulayan Demir, “Gençlerimizle kavga ediyorlar, kızlarımızı, kadınlarımızı, hatta çocuklarımızı taciz ediyorlar. Bizim halkımız böyle bir sorunu neden yaşasın. Bizim atalarımız, bu vatanı canlarını vererek özgür bir ülke yaptı. Onlar da kendi topraklarına dönüp, çocuklarına özgür bir ülke bırakmak için mücadele etsinler. Sınırlarımızdan bu kadar kolay geçemeyeceklerini artık bilmeleri lazım. Bunun için de devletin bu konuda acilen tedbir alması gerekiyor. Çok sıkı denetimlerle sınırlarımız korunmalıdır.” şeklinde konuştu.


Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.