DünyaSektörelTeknoloji

Çin, uzay istasyonunun ikinci laboratuvarını fırlatmaya hazırlanıyor

Çin binek araç pazarı, artan satışlar ve üretimle temmuz ayında güçlü bir büyüme kaydetti.

Çin Binek Araçlar Birliği tarafından açıklanan verilere göre, temmuz ayında perakende kanalları aracılığıyla yıllık yüzde 20,4 artışla yaklaşık 1,82 milyon binek otomobil satıldı ve geçtiğimiz 10 yıla kıyasla nispeten yüksek bir büyüme kaydedildi.

Ülkenin temmuz ayındaki binek araç üretimi ise yıllık yüzde 41.6 artışla 2.16 milyon adede ulaştı. Birlik, diğer faktörlerin yanı sıra gelişen lojistik ve tedarik zincirleri, artan ticari faaliyetler, ülkenin tüketim yanlısı önlemlerinin tümünün otomobil pazarının genişlemesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Mayıs ayı sonlarında Çin, 300 bin yuan’dan (yaklaşık 44.389 dolar) fazla olmayan ve 2 litre veya daha küçük motorlara sahip binek araçlar için otomobil alım vergisini yarıya indireceğini duyurmuştu. Yılsonuna kadar sürecek olan bu indirim alım trendine olumlu katkı sağlıyor. Birliğe göre, büyük otomobil şirketleri de yıllık hedeflerine ulaşmak için Kovid-19 vakaları nedeniyle bu yılın başlarında yaşanan aksiliklere karşı koymak için temmuz ayında tanıtım faaliyetlerini hızlandırdı. 

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.