DünyaGündem

Çin’den gelişmekte olan ülkelere terörle mücadelede yardım çağrısı

Çin’in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, gelişmekte olan ülkelere, özellikle Afrika ülkelerinin terörle mücadele yeteneklerini geliştirmeleri için yardım sağlama çağrısında bulundu.

Çinli temsilci Zhang Jun’un başkanlığında dün BM Güvenlik Konseyi’nde, mevcut küresel terörle mücadele durumuna ilişkin “Uluslararası Barışı ve Güvenliği Tehdit Eden Terör Eylemleri” konulu toplantı düzenlendi.

Zhang Jun, BM Güvenlik Konseyi’nin Terörle Mücadele Komitesi gibi BM terörle mücadele kurumlarının çalışmalarını ve kaynaklarını terörle mücadele yeteneklerini geliştirmeye odaklaması ve gelişmekte olan ülkelerin yasama, yürütme ve yargı olmak üzere üç düzeyde terörle mücadele yeteneklerini artırması gerektiğini söyledi.

Zhang Jun, Çin’in Afrika ve Orta Asya gibi ülkelerin terörle mücadele kapasitesini güçlendirmeleri için aktif olarak yardım etmeye devam edeceğini, terör tehditlerine etkin bir şekilde karşılık vermeye, bölgesel barış ve güvenliği korumaya katkıda bulunacağını vurguladı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.