Sağlık

Covid-19 Aşı Uygulamamız Başladı

Covid-19 Aşı Uygulamamız Başladı, 11.03.2020 Tarihin de Covid-19 Pandemisi ile başlayan Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu tedavi protokolleri hastanemiz

Takip Et    
Covid-19 Aşı Uygulamamız Başladı
11.03.2020 Tarihin de Covid-19 Pandemisi ile başlayan Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu tedavi protokolleri hastanemiz de güncel olarak uygulanarak mevcut pandemi ile salgını tedavi etme sürecimiz bugün 14.01.2021 tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilen Covid-19 aşılamasına öncelikli olarak yine Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Derince Merkez Bina ve Alikahya Ek Hizmet Yerleşkemizde başlamıştır.
İlk aşılama hizmetimiz hastalığı hiç geçirmemiş olan idari personelimiz olan Derince Yerleşkesinde Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Durmuş Alper GÖRÜR ve Alikahya Yerleşkesinde Op.Dr.Yusuf Atakan BALTRAK ile başlamış bulunmaktadır. Aşı olma talebinde bulunan tüm sağlık çalışanlarımız her iki yerleşkemiz de bu aşı hizmetinden faydalanabilecektir.
Amacımız Sağlık Bakanlığımızın koymuş olduğu aşılama hedefine en yakın sürede ulaşmaktır.
Sağlık Bakanlığımızın yayınlamış olduğu aşı uygulama takvimi hastanemizde de aynı şekilde uygulanacaktır.
İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlar ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacak.
İkinci aşamada toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacak.
Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsıyor.
Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacak.
Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Takip Et    

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı