BelediyeDijital GazeteEğitimTürkiye

Down sendromlu özel çocuklara akademik eğitim verildi

Bağcılar Belediyesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen program kapsamında down sendromlu 15 çocuğa uzman akademisyenler tarafından gastronomi, spor, resim ve müzik alanında eğitim verildi.

Bağcılar Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) ile AKEV’in işbirliğiyle Aydın Üniversitesi Halit Aydın Florya Yerleşkesi gerçekleşen “Down Sendromlu Bireylerle Akademik Çalışma” projesi ile Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyeri, 15 down sendromlu çocuk için 2 aylık bir eğitim programı hazırladı.

Down sendromluların yararlı bir eğitim sezonu geçirdiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, eğitim desteğinin önümüzdeki süreçte devam edeceğini aktardı.

Alanında uzman isimler ders verdi

Uzman akademisyenlerin ders verdiği proje kapsamında özel çocuklara gastronomi, spor, resim ve müzik branşlarında eğitim verildi. Haftanın üç günü 2’şer saat süren derslerde özel bireylerin sosyalleşmesi, farklı alanlarda aldıkları eğitimlerle çocukların birbiri ile yardımlaşması ve iş birliği yapması sağlandı.

Yemek yaptılar, müzikle eğlendiler

Eğitimler sırasında özel çocuklar, Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne ait mutfakta eğitmenlerle birlikte pizza, waffle, kurabiye ve benzeri yiyeceklerden yaptı. Özel çocuklar müzik derslerinde ise eğitim fakültesi müzik öğretmenliği akademisyenleri gözetiminde şarkılar söyleyip dans ettiler. Spor derslerinde ise İAÜ kapalı spor salonunda akademisyenlerin gözetiminde çeşitli etkinliklere katıldılar. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.