Güncel

Ekonomi Bakanı Valliği Ziyaret Etti

 

 

Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulundu.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Vali Yardımcıları, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, daire müdürleri ve Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından karşılanan Sayın Bakanımız ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayarak, Valilik Makamına geçti.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğluziyarette yaptığı konuşmalarında; “Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş beyi ilimizde ağırlamanın ve Valilikte konuk etmenin omurunu yaşıyoruz. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Sabahtan itibaren  Sayın Bakanımızın huzurlarıyla ilimize ve ülkemize güç  ve güven veren, ülkenin gelişmesi ve ekonomik anlamdan her yönden daha iyiye gitmesi noktasında moral veren buluşmalar gerçekleştirdik. Yine bu akşamda 2015 vergi rekortmenleri ödül törenine katılacağız. Türkiye emin ve kararlı adımlarla 2023 hedeflerine doğru güvenli yürüyüşüne devam ediyor. Kocaelimizde her alanda bu yürüyüşü zenginleştiren, geliştiren ve destekleyen bir büyükşehir olarak büyük katkılar veriyor. Sayın Bakanlarımızın gelişi bizlerle birlikte olması bizlere bu anlamdaki çalışmalarımızda büyük güven ve güç veriyor. Sayın Bakanımızın çok uzun yıllar parlamentoda Türkiye’nin yasal ve yapısal değişikliklerinde gerideki 13 yıldaki çok büyük emeklerinin yanısıra yeni dönemde Ekonomi Bakanlığı bünyesinde Türkiye’nin özellikle ihracata dayalı bir büyüme perspektifinde çok önemli ve değerli hizmetleri olacağına inancımızı birkez daha belirtiyorum.  Kendisini Kocaelimizde ve Valiliğimizde ağırlamanın mutluluğu içerisindeyken tekrar hoşgeldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyen Sayın  Valimizin ardından Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş ise yaptığı konuşmalarında; “Bugün gerçekten Kocaeli’de çok yoğun ve güzel  programlar gerçekleştirdik. Organize Sanayi Bölgesinde bir sivil toplum örgütümüzün 38 nci genel kurulunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla birlikte iştirak ettik. Ondan önce sabah Ukrayna Cumhurbaşkanının Mihmandar Bakan olarak İstanbul’da işadamlarımızla biraraya getirdik. Türkiye Ukrayna arasındaki iş ilişkilerinin üst seviyelere çıkabilmesi,2023 hedefleri olan Türkiye Ukrayna Cumhurbaşkanlarının iddialı bir şekilde ortaya koyduğu 20 milyar Dolarlık hedeflerine ulaşabilmesi için Türkiye’nin önde gelenişadamlarıyla bir araya geldik.

 

Serbest ticaret anlaşmasını gözden geçiriyoruz. Külliyeye girince müthiş bir mutluluk duydum. Hakikaten Türkiye’ye yakışır örnek bir Valilik yerleşkesi olmuş. Bu  projenin diğer illerdede yapılması için gereken teşviki yapacağım. Düşünenlere, yapanlara teşekkür ediyorum. Kocaeli bizim için önemli bir vilayet. Başarılı bir ekip var ve bu ender illerimizden birisidir.” diyen Sayın Bakanımız Kocaeli’nin başarısında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardındanValimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş’ a teşriflerinden dolayı teşekkür ederek, günün anısına pişmaniye ikram edilmek üzere pişmaniyelik takdiminde bulundu.

 

Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş, Valilik ziyaretinin ardından bir sonraki programı gitmek üzere ayrıldılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir