Yunus-Market
Gündem

Erdal YILDIRIM Anneler Günü Açıklaması

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM;

Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü Nedeniyle Açıklamada Bulundu.

Başkan YILDIRIM yaptığı açıklamada;

Dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız, anne ve bebek sağlığının en temel koruyucusu olarak gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan ebelerimizin “Ebeler Haftası’nı, tarih boyunca hemşirelik mesleği olarak hep saygın bir yer tutan ve sağlığımıza sağlık katan hemşirelerimizin “Hemşireler Günü’nü, kelimeler ile anlatılamayan, karşılıksız sevgi, sabır ve fedakârlığın en güzel tarifini yapan tüm annelerimizin “Anneler Günü’nü kutluyorum…

Hayatı kutsal bir emanet sayarak eşsiz bir fedakârlıkla insanımıza hizmet eden sağlık ailesinin en değerli varlıkları şüphesiz kadınlarımız olan ebeler ve hemşirelerimizdir. İnsan denildiğinde, can denildiğinde acılarını, yorgunluklarını, kırgınlıklarını, uğradığı haksızlıkları, geride bırakıp derde derman olmak için çırpınmak gerçekten yüce bir ruh gerektirir.

Hemşirelik ve Ebelik: Güç çalışma saatleri gerektiren; özveri sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran, analık duygularıyla taçlandırılan zor ve kutsal meslektir. Sağlığa emek verenler, insana ve hayata en yalın haliyle bakar. İnsan, insan olduğu için kıymetlidir. Şeyh Edebali’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışının ete kemiğe büründüğü hizmet alanıdır sağlık.

Bu yüzden diyoruz ki, şayet Yeni Türkiye yaşatma ideali üzerinde büyüyecekse ilhamını sağlık çalışanlarından almalıdır. İnsana ve hayata hizmet konusunda bu ruhu korumak ve geliştirmek devletin asli görevi olmalıdır. Devletimize, hükümetimize her platformda seslendiğimiz gibi, taleplerimizi de sizlerin huzurunda yeniden dile getiriyoruz:

* İstihdam politikaları yeniden gözden geçirilmeli ve zamana uygun hale getirilmelidir.

* Sona Gelen Yıpranma Payı En Kısa Sürede Hayata Geçirilmeli

* Performans Sistemi Değişmeli ve Adil Yapıya Bürünmelidir

* Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılmalı

* Sağlıkta Şiddetle Mücadele ve Gerekli Yasal Düzenlemeler Yapılmalıdır

Bir kadın, bir anne, bir eş ve bütün bunların yanında mesleğini yerine getiren hemşire ve ebelerimizin daha güçlü bir şekilde ayakta durabilmenizi sağlama gayretiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesile ile bir kez daha Ebeler, Hemşireler ve Annelerimizin günlerini kutluyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı