BilimDijital GazeteEğitimTeknolojiTürkiyeUzay

Eskişehir, TÜBİTAK projesine ev sahipliği yaptı

Eskişehir’de, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı kapsamında, “Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II” projesi düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde gerçekleşen “Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II” projesini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay yürüttü.

Farklı illerden projeye katılan 24 sınıf öğretmeni, Bilim Deney Merkezi’nde bulunan proje konusu ile bağlantılı olan doğa olayları temalı deney aletleri ile doğal afetlere yönelik alınması gereken önlemleri uygulamalı olarak deneyimledi.

Öğretmenler de su kirliliği ve küresel iklim değişikliğine yönelik farkındalık oluşturmak, çevreye olan davranışları ve sorumlulukları sorgulatmak amaçlı 5E modeli ile temellendirilmiş STEM etkinliği ile kendi ürünlerini tasarlayarak, Sabancı Uzay Evi’nde gösteri izleyerek eğitimi tamamladı.

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay ev sahipliği nedeniyle, katılımcı öğretmenler ise öğrenmeyi eğlenceli, dinamik ve kalıcı hale getiren etkinlikler için Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkililerine teşekkür etti.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir