BankacılıkEkonomiFinansTeknoloji

Finansal teknoloji şirketi Fimple, globalleşme adımlarını Londra’dan atacak

Finansal ve bankacılık hizmetlerini geliştirmeye odaklanarak tüketiciler için alternatif deneyim sahaları oluşturan finans teknolojileri endüstrisine yatırımlar her geçen gün artıyor. 2022’nin ilk aylarında kurulan ve çok kısa bir süre içerisinde aldığı 2 milyon dolarlık yatırım ile finans sektöründe adından sıkça söz ettirmeyi başaran finansal teknoloji şirketi Fimple, globalleşme çalışmalarını hızlandırdı. Fimple Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Mücahit Gündebahar tarafından yapılan açıklamada şirketin yurt dışı operasyonlarının Birleşik Krallık, Londra merkezli yürütüleceği aktarıldı.

“Londra ofisimiz ile Avrupa’daki faaliyetlerimize hız vereceğiz”

Globalleşme vizyonları doğrultusunda dünya çapında faaliyet gösterme amacıyla finans teknolojileri ekosisteminin merkezi olan Londra’da şirket kurduklarını belirten Fimple Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Mücahit Gündebahar, “Abdurrahman Çınar ile birlikte 2022’nin başında kurduğumuz finansal teknoloji şirketi Fimple için çıktığımız tohum öncesi yatırım turunda çok kısa sürede 2 milyon dolar değerinde yatırım aldık. Başarımızla birlikte elde ettiğimiz yatırımla bizi globale taşıyacak önemli bir adım atarak Londra’da şirket kurduk. Bu sayede Londra’dan finans sektörünün temel ihtiyaçlarını servis modeliyle karşılayan bulut tabanlı teknoloji çözümlerimizi dünyanın dört bir yanına ulaştıracağız” dedi.

Körfez ve CIS ülkelerinde ofisler açılacak

Dijital bankalar başta olmak üzere, finans kurumlarının ana sistemlerinin yanında BAAS ve platform iş modellerini gerçekleştirmelerine yönelik doğal çözümler sunduklarını söyleyen Mücahit Gündebahar, “İlk sırada Avrupa pazarı olmak üzere globaldeki çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika gibi farklı coğrafyalardaki operasyonlarımızı Londra merkezimizden yürüteceğiz. 2024’te ise Körfez ve CIS ülkeleri hedefli bölgesel ofisler açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir