Gündem

Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı

Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/Halkın içinden gelen, onlarla her fırsatta hem hal olan ‘vatandaşın derdi bizim derdimiz’ dir

Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı

Halkın içinden gelen, onlarla her fırsatta hem hal olan ‘vatandaşın derdi bizim derdimiz’ dir anlayışı ve şuuru ile gece gündüz çalışan Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Hanım ile birlikte gönül almak ve gönül yapmak amacıyla “GönüldenGönüle” koydukları projelerine devam ediyorlar.
Pandemi kuralları çerçevesinde ziyaretlerini sürdüren, Yavuz çifti bu haftaki ziyaretlerini Gölcük ilçesine gerçekleştirerek kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.
Şehitlerimizin emanetlerini önemseyen, onlarla bir araya gelerek özel bir ilgi gösteren, dertlerini dinleyen ve çözüm için gerekli imkanları oluşturan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz; Gölcük ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt, Jandarma Onbaşı Adem Başoğlu, Uzm. Çavuş Murat İlerigelen, Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz, Er Ufuk Aktuğralı ve Polis Memuru Mehmet Ayaz’ın ailelerini ziyaret ettiler.
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Yavuz Çifti, “Her daim sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” dedi.
Ziyarette; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri olan Gazilerimiz de unutulmadı.  Ziyaretlerinde onların da gönlünü alan, hal ve hatırlarını sorarak dualarını alan Yavuz Çifti, Gölcük Topçular Mahallesinde ikamet eden Kore Gazimiz Mustafa San ile  Kavaklı Mahallesinde ikamet eden Gazilerimiz; Hüseyin Doğru ve Mustafa Özdemir’i ziyaret ettiler.
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, bizim en önemli vazifemizdir diyen Yavuz Çifti: “Sizleri seviyoruz. Gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yakışır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmelerini, varsa sorunlarının çözülmesini ve her fırsatta minnet duygularıyla takdir edilmelerini sağlamak toplumsal sorumluluğumuzdur.” diyerek sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.
Hatırlanmanın yüzlerinde oluşturduğu güzel tebessümle Yavuz çiftine kapılarını açan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Hatırlanmak çok güzel. Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, Yavuz Çiftine, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

Esnaf ve Vatandaş Selamlandı, Çocuklar Sevindirildi

Gölcük ilçesi ziyaretlerinde ziyaret ettiği esnaflarla yaptığı sohbetlerinde; işlerinin nasıl olduğunu, kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yavuz,  pandemi kurallarına dikkat edilmesi hususunda da hatırlatmalarda bulundu.
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Bu süreci birlikte aşacağız inşallah diyen Vali Yavuz, Gölcük esnafına hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulundu.
Cadde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ettiler. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Yavuz Çifti, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdiler.

Kimse Kimsesiz Değildir 

İlimiz ilçelerinde Şehit yakınları ve Gazilerimize yaptıkları ziyaretlerin ardından ihtiyaç sahibi ailelerimizin de kapısını çalan, sıkıntılarına ortak olan Yavuz çifti, Gölcük ilçesinde de farklı mahallelerdeki 11 aileyi evlerinde ziyaret ettiler.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları yerinde gören ve onları dinleyen Yavuz Çifti, gönül alarak, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdiler.
Kimse kimsesiz değildir, onların her zaman yanında biz varız diyerek gönülleri hoş tutan, evlerine misafir olup dertlerini dinleyen Yavuz Çifti ailelere: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.” dedi.
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
Gölcük’te Gönül Kapıları Açıldı/
 Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Gölcük ilçemizdeki 20  aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve Eşi bu güne kadar ilimizde 321 aileyi evlerinde ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir