K.B.B
Ekonomi

Gram altın 4 ayın en düşük seviyelerinde

Uzmanlar, değerli madendeki satışların sürdüğünü kaydetti.

KOCAELİ HABER DÜNYASI

Küresel piyasalara olumlu hava hâkim. Dolar ve ons, düşüş eğiliminde. ABD yeni Başkanı’nın Joe Biden’ın olacağı, Hazine Bakanlığına Yellen’in getirileceği ve Kovid-19 aşısına ilişkin gelişmeler, küresel piyasalardaki risk iştahını artırıyor.

Uzmanlara göre, değerli madenin hareketleri, zayıf. Ons, dünkü kapanışında, günlük yüzde 0,27 kazanırken gram fiyatı, yüzde 0,62 geriledi.

Ons, dünkü kapanışında, bin 809 dolar; gram ise 458 liradan işlem gördü.

Alan Yatırım, “Altın fiyatları aşı konusundaki gelişmeler, seçim belirsizliğinin ortadan kalkması ve ekonomik verilerin etkisiyle Haziran ayından bu yana en uzun kayıp serisine yöneldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Onsta yatay seyir görülüyor

Altının ons fiyatı, dünkü kapanışının yüzde 0,07 üstünde, bin 810 dolarda. Ziraat Yatırım, “Genel risk algısındaki görüntü ile birlikte” onsun bin 825 dolar direncinin altındaki hareketlerine devam edebileceğini kaydetti.

Uzmanlar, ons fiyatının toparlanma sürecinde

Ziraat Yatırım, “Diğer yandan, 200 günlük ortalamanın da bulunduğu 1.795 – 1.800 destek bölgesinin altına yaşanabilecek bir sarkmada 1.775 seviyesine kadar düşüş görülebilir.” ifadelerini kullandı.

Gram 4 ayın en düşük seviyelerinde

Gram altın, dünkü kapanışının yüzde 1,08 altında. Doviz.com‘dan edinilen bilgilere göre Gram, 453 lirada.

Onstaki zayıflık ve Türk lirası varlıklarında güçlenme çabalarıyla gramın ağustostan beri en düşük seviyelerde bulunduğunu bildiren Alan Yatırım,  “…kısa vadeli 461.31’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı.” yorumunu yaptı.

Alan Yatırım, gram değerindeki dirençlerin 461 lira ve 473 lirada; desteklerin 448 lira ve 436 lirada yer aldığını kaydetti.

Çeyrek de zayıflıktan etkileniyor

Çeyrek altın da dolar/TL ve ons fiyatına paralel hareket ederken çeyrek, önceki kapanışının yüzde 1,1 civarında altında. Altının çeyrek cinsi, 744 lira.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir