Kadın

Handan Kümeli’nin "Kadınlar Günü" Mesajı

Kümeli, “Kadınlarımız, hayatın içinde daha fazla yer aldıklarında, geleceğimizin daha umut dolu olacağına inanıyoruz” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan atan İzmit Kavram Eğitim Kurumları Kurucularından Handan Kümeli, kadınları dışlayan toplumların ve ülkelerin asla ilerleyemeyeceğine dikkat çekti. Kümeli, “Kadınlarımız, kiminizin eşleri, kimimizin anneleri, kimimizin evlatları, kimimizin kardeşleri, ablaları, teyzeleridir. Dünyaya gelişimizin bir vesilesi olan kadınlarımız, çağdaş ve aydınlık yarınların temel noktasıdır.  Kadınlarımız aileye, topluma istikamet verenlerdir” ifadelerini kullandı.

KADINLAR UMUTLU İSE O ÜLKE UMUTLUDUR

Kümeli, “Eğer bir ülkede kadınlarımız umutlu ise o ülke de umutludur. Kadınları dışlayan, ihmal eden toplumlar, ülkeler asla ilerleyemezler. Bizler, kadınlarımızın hayatın içinde daha fazla yer aldıklarında geleceğimizin daha güzel, daha umut dolu olacağına inanıyoruz. Bu vesile ile kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; ülkemizde ve dünyada kadın erkek tüm insanların sağlık, mutluluk, huzur içinde aydınlık yarınlara kavuşmalarını temenni ediyorum” cümleleri ile milletler için kadınların önemine vurgu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir