GündemSektörel

Happycreditcard’ın kullanıcı sayısı 500 bini aştı

Ekonomideki sıkıntılarla birlikte artan kredi kartı kullanımı, birçok insanın kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanmasını beraberinde getirdi. Bu probleme bir çözüm bulmak amacıyla yola çıkan ve birkaç ay önce Türkiye pazarına da açılan Happycreditcard (HCC), Türkiye’de şimdiden 500 bini aşkın kullanıcıya ulaştı. Happycreditcard, resmi olarak giriş yaptığı Türkiye pazarındaki bu başarısını, 15 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla duyurdu.

İlk şube bu ay açılacak

Kullanıcı sayısının birkaç ay içinde şaşırtıcı bir biçimde büyüdüğünü vurgulayan Happycreditcard temsilcisi, “Kullanıcılara kredi kartı borçlarını kısa süreliğine başkalarına devrederek son ödeme tarihlerini erteleme fırsatı sunan Happycreditcard, Türk halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Zamanında ödeyemedikleri borçlar yüzünden, bankalar nezdindeki kredi notları düşme riskiyle karşı karşıya kalan kullanıcıların, kredi kartlarını akıllıca yönetmelerini mümkün kılan mobil uygulamamız, küresel çapta 10 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Türkiye’deki yoğun ilgiyi takiben, bu ay ilk şubemizi açacağız” dedi.

Hem finansal şirketler, hem borçlular, hem de birikim sahipleri için avantajlı

Yenilikçi bir fintech şirketi olan Happycreditcard’ın sunduğu hizmetle hem finansal şirketler, hem borçlulular, hem de birikim sahipleri için avantajlı bir çözüm sunduğuna dikkat çeken Happycreditcard temsilcisi, “Büyük finans şirketleriyle işbirliği yaparak, borçlarını zamanında ödeyemeyen kişilerin sayısını azaltmaya yardımcı oluyoruz. Bu sayede kârlılıklarını artırıyoruz. Borçlarını ödeyemeyenler erteleyerek vakit kazanırken, kredi kartı borcu ödemeye yardımcı olanlar ise komisyonlar üzerinden ek gelir elde edebiliyor. Bu haliyle Happycreditcard, gerçek bir kazan-kazan modelini benimsiyor” diye konuştu.

Üç yıl en iyi 50 yeni finans şirketi arasında gösterilmişti

Toplantıda, HCC’nin Türkiye’deki kullanıcılarının sorularını yanıtlamak için bir hızlı yanıt sistemi oluşturduğuna da dikkat çekildi. Üst üste üç yıl boyunca en iyi 50 yeni finans şirketinden biri olarak seçilen Happycreditcard, CB Insights’ın küresel unicorn fintech girişimleri listesinin yanı sıra, H2 Ventures ve KPGM ortaklığıyla hazırlanan En İyi 100 Küresel Fintech Şirketi listesinde de yer almayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.