K.B.B
Güncel

Hizmet iş Sendikası Kocaeli Şube açıklaması

Hizmet iş Sendikası Kocaeli Şube açıklaması , açıklamada; Covid 19 salgını sebebi ile kamu kurumlarında idari izin ve esnek çalışma uygulamasına geçilmiş

 

Hizmet iş Sendikası Kocaeli Şube açıklaması , açıklamada; Covid 19 salgını sebebi ile kamu kurumlarında idari izin ve esnek çalışma uygulamasına geçilmiş , ancak; Dün sosyal medya hesabımızdan bazı belediye ve belediye şirketlerinde çalışan üyelerimizin yol ve yemek parasının çalışmadıkları günler için, Cumhurbaşkanlığı Genelgesine rağmen bazı belediyelerde ödenmediğini ifade etmiştik .
Pandemi sürecinin başlangıcı olan 2020 ilk aylarında idari izin ve esnek çalışma yapılmasına başlandığı günde bazı belediyeler bu kesindileri yapmışlardı , bu günde devam etmektedirler.
Ancak bazı basın yayın kuruluşları bu açıklamamızı sanki Büyükşehir Belediyesinin idari ve esnek çalışan işçilerin yol ve yemek parasının Bu güne kadar ödemediği şeklinde bir haber yapılmıştı .
Pandemi sürecinin en başında yayınlanan genelgeye istinaden KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ bu kesintileri yapmamış, idari ve esnek çalışan işçilerin yol ve yemek parası yatırmışlardı .
Ancak geçen ay ödemeleri yapan birimdeki arkadaşlarımızın son genelgeyi yanlış yorumlamalarından dolayı ödemede aksama yaşanmış, bu gün Büyükşehir belediye başkanımıza Sn. TAHİR BÜYÜKAKIN beyefendiye konuyu sendika başkanımız iletmiş, derhal yanlışın düzeltilmesi yönünde talimat vermiştir.
Sendikamız ve çalışanlar olarak Sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz .Büyükşehir Belediye başkanı olduktan sonrada , öncesinde Büyükşehir belediyemizin çeşitli kademelerinde görev yaptığı dönemlerde bile işçi arkadaşlarımız koruyup kollamış, ,çalışanların hakkının verilmesi yönündeki Her daim güçlü bir irade ortaya koymuştur.
Büyükşehir Belediye başkanımızın bu tutumu ve anlayışının tüm işverenlere örnek olmasını diliyoruz ; dendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir