Eğitim

Hürriyet’ten Şehitler Kütüphanesi’ne 1500 kitap desteği

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 1500 kitap desteğinde bulundu.Şehitler Kütüphanesi'ne 1500 kitap desteği

Fatma Kaplan Hürriyet’ten Şehitler Kütüphanesi’ne 1500 kitap desteği

Körfez’de yayın yayan Bizim Gazete isimli gazetenin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni  Mustafa Eranıl tarafından, Yozgat’ta milli eğitim müdürlüğüne bağlı üç farklı okulda, üç şehidimiz adına açılacak olan 3 kütüphane için başlatılan kitap toplama kampanyasına;

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 1500 kitap desteğinde bulundu. İzmit Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dr. Ali İhsan Engür tarafından kitaplar tutanak ile gazeteci Mustafa Eranıl’a teslim edildi.

Hürriyet'ten Şehitler Kütüphanesi'ne 1500 kitap desteği
Hürriyet’ten Şehitler Kütüphanesi’ne 1500 kitap desteği

TEŞEKKRÜR ETTİ

Başlatmış olduğu kitap toplama kampanyasına 1500 kitap desteğinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ettiğini belirten Mustafa Eranıl, ‘ Şehit Kütüphaneleri; gönüllü olarak yürütülen bir projedir.

Amaç, şehitlerimizi unutturmamaktır. İsimlerinin yaşatılmasını sağlamaktır. Yetişen yeni nesli kitap ile var olmasını sağlamaktır. Bu amaçla  ‘Andiçtik Şehitlerimizin Adını Kütüphanelerde Yaşatmaya’   diye bir gönüllü oluşum var.

Bu güne kadar 211 kütüphane  şehitlerimizin adı verilerek kuruldu. Pandemi sürecinde de yaklaşık 50 tane daha kütüphane oluşumu sağlandı. Şimdi de Yozgat’ ta; 3 şehidimiz adına 3 farklı okulda 3 kütüphane kurulacak.

Bu kütüphaneler; 24 Temmuz  1997 tarihinde Diyarbakır ili Dicle İlçesi Hani Kırsalı’nda şehit olan Şehit Er Salih  Ekinci’nin adı; Yozgat Atatürk İlkokulu’nda kurulacak olan kütüphaneye; 5 Temmuz 2002 yılında Elazığ’da şehit düşen Cihan Karadavut‘un ismi Yozgat Fatih Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılacak  kütüphaneye;

13 Eylül 2001 yılında Edirne Keşan‘da şehit düşen Polis Memuru Nuri Tanışman adına açılacak kütüphaneye ise Yozgat Cumhuriyet Ortaokulu’nda oluşturulacak kütüphaneye verilecektir. Bu kütüphaneler için başlatmış olduğumuz kitap toplama kampanyasına destek veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ederim.”dedi.

‘HER ZAMAN DESTEÇİYİZ’

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dr. Ali İhsan Engür ise , bu ve buna benzer çalışmaların her daim destekçisi olduklarını belirterek, ‘ Belediye başkanımız bu projeden bilgi sahibi olur olmaz; takipçisi oldu ve belediyemiz tarafından temin edilen kitapları şehitler kütüphanesine verilmesi üzerine sizlere gönderdi’ dedi.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

Kitap toplama kampanyasının 10 Şubat tarihine kadar devam edeceğini belirten Mustafa Eranıl, “kişilerden, kurumlardan ve kitap dostu herkesten bu kütüphaneye kitap bağışlarını bekliyoruz.”dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir