K.B.B
Hizmet İş
Sağlık

ilk sıralarda yer alan Trakya’da denetimler arttırıldı

Trakya bölgesinde, İçişleri Bakanlığınca Kovid-19'la mücadele kapsamında "yoğunlaştırılmış dinamik denetim" devam ediyor.

Vaka artışlarında ilk sıralarda yer alan Trakya’da denetimler arttırıldı

KIRKLARELİ (AA) – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında en çok artış yaşandığı Trakya bölgesinde, İçişleri Bakanlığınca Kovid-19’la mücadele kapsamında “yoğunlaştırılmış dinamik denetim” devam ediyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaya kontrollerinin yanı sıra araçlarda da denetim yapıyor.

ilk sıralarda yer alan Trakya'da denetimler arttırıldı
ilk sıralarda yer alan Trakya’da denetimler arttırıldı

Edirne’de Meriç ve Tunca Nehri çevresi, mesire yerleri, park ve bahçeler, polis ekipleri tarafından kontrol ediliyor. Kısıtlamaya uymayan vatandaşlara idari para cezası veriliyor. ilk sıralarda yer alan Trakya’da denetimler arttırıldı

Kırklareli’nde ekipler, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı başta olmak üzere ana arterlerde uygulama yaptı.

Araçları durduran ekipler, sürücülerin izin belgelerini kontrol ederek, HES kodu sorguladı. Tedbirlere uymayanlar hakkında tutanak düzenlendi.

ilk sıralarda yer alan Trakya'da denetimler arttırıldı
ilk sıralarda yer alan Trakya’da denetimler arttırıldı

Sağlık Bakanlığının “covid19.saglik.gov.tr” adresinde Türkiye haritası üzerinden 3-9 Nisan tarihlerine ait il bazında yayımlanan verilere göre, haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide Kırklareli’nde 518,33’ten 882,33’e, Tekirdağ’da 409,13’ten 619,85’e, Edirne’de ise 409,06’dan 577,54’e yükselmiş, buna göre ülke genelinde vakaların en fazla arttığı il Kırklareli olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir