BelediyeDijital GazeteHizmetYaşamYerel

İzmir’de 1’inci Ulusal Çocuk Çalıştayı başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1’inci Ulusal Çocuk Çalıştayı başladı.

Karşıyaka Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’nde düzenlenen ve üç gün sürecek çalıştaya; İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar, akademisyenler ve davetliler katıldı.

“Çocuğun üstün yararını gözeten politikalar yürütüyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, bir kentin çocuklarına güzel ve sağlıklı bir yaşam ortamı sunabildiği ölçüde geleceğini inşa edebilen kent vasfına erişeceğini söyledi.

Özuslu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak çocuğun üstün yararını gözeten politikalar yürütüyoruz. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni dayanak alıyoruz. Çocuklar insanlığın mimarıdır. Biz yeter ki gözlerindeki ışığı almayalım, önlerine set olmayalım, her anlamda onları kucaklayalım. Eminim ki onlar bizleri muazzam gelişim güçleriyle her zaman şaşırtacak, yeni ufukları onların gözünden görmemizi sağlayacak.” diye konuştu.

“İzmir bu konuda çok güzel çalışmalar yapmış bir kent”

Çocuk haklarının önemine değinen Prof. Dr. Oğuz Polat, “İnsan hakları kapsamında ne terbiye ne de başka bir isim altında çocuğa vuramayız. Buna hakkımız yok. Onun haklarının korunması da bizim yapmamız gereken en temel çalışmalardan birini oluşturuyor. İzmir bu konuya sıfırdan başlamıyor. İzmir bu konuda çok güzel çalışmalar yapmış bir kent. Bunun üzerine daha organize, hedefe odaklı çalışmalar yürütüyor.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir