ÇevreDijital GazeteMagazinModaMüzikSinemaYaşamYerel

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı çıktı

Kadıköy Life Dergisi’nin kapak dosyasını Kadıköy’ün oluşturduğu yeni sayısı yayımladı.

Nişantaşı’nın Bağdat Caddesi’ne, Beyoğlu’nun Moda’ya, Cihangir’in Yeldeğirmeni bölgesine taşındığı izlenimini yaratan Kadıköy’ün yeni görüntüsünde sözü gençler aldı.

“Kendimizi daha özgür, daha güçlü hissediyoruz”

Sanat ve kültür alanında seçeneklerin daha fazla olduğu Kadıköy’de kendilerini daha özgür ve daha güçlü hissettiklerini dile getiren gençler, her bütçeye uygun kafe ve yemek mekanları bulabildiklerinin altını çizdi.

Gençler, Kadıköy’ü yeşil alan miktarı, parklar ve sahil şeridinin fazla olmasından dolayı tercih etti. Derginin yeni sayısında bu konuda gençlerin görüşlerinin yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Anıl Çobanoğulları’nın da görüşlerine yer verildi.

Tarihi moda iskelesi ve öyküsü

İstanbul’un simgesel yapılarından Tarihi Moda İskelesi’ndeki restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının, İBB tarafından tamamlanarak iskelenin hizmete girmesi konusu incelendi. Tarihi Moda İskelesi’ne yönelik yapılan çalışmalar, Kadıköylüler tarafından büyük bir takdirle karşılandığı belirtildi. Melike Çapan’ın konuya dair kaleme aldığı ve Osman Öndeş’in anılarını anlattığı yazısı derginin sayfalarında yerini aldı.

Siyah & beyaz Kadıköy hikayeleri

Kadıköy Life dergisinin geçmişten geleceğe konsepti içinde 18 yıldır devam eden ve içinden Kadıköy geçen siyah & beyaz Kadıköy hikayeleri, bu sayıda da devam ediyor. Nurettin Ediz, Genç Osman’ın arzusuyla oluşturulan tarihin ilk At Kabristanı’nı yazarken, Seyhun Binzet ise Vecihi Hürkuş’un hikayesini derginin sayfalarına taşıdı.

Kadıköylü bir Cumhuriyet öğretmeni Pervin Öztabağ’ın anılarını Pınar Baltacı aktarırken, Yiğit Uygun da Beylerbeyi Sarayı’nı farklı bir bakış açışıyla ele aldı. Barış Eymen ve Barış Kenaroğlu, Fenerbahçe’nin şehit başkanı Arif Bey’in öyküsünü, arşiv belgelerine dayanarak yazdı.

Anadolu Yakası ilçelerinden haberler

Kadıköy Life dergisinin sayfalarında Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya, Ataşehir’den Sancaktepe’ye, Adalar’a kadar Anadolu Yakası’nın tüm ilçelerinden haberlere yer verildi.

Life magazin sayfaları yine dopdolu

Life Magazin sayfalarına Türk sinemasının usta oyuncularından Selda Alkor ile nostaljik bir söyleşi yapıldı. Yeşilçam’ı ve eski İstanbul’u büyük bir özlemle anan Alkor, Kadıköylülere özel açıklamalarda bulundu.

Hem oyuncu hem de müzisyenlik yapan Renan Bilek,  Ortaoyuncular’da başlayan kariyerine televizyon ve sinemayla devam ettiği hikayesinde, müziğin hayatının hep bir yerinde olduğunu anlattığı röportajı ve “Kadıköy’de sokak müziği yapmak tam bir terapi” diyen sokak müzisyeni Alper Selan’ın hikayesi, yeni sayıda okuyucuyla buluştu.

15 yıldır profesyonel olarak müzikle ilgilenen Selan, pandemi döneminden sonra kendini sokaklara attığını ve bunu kalıcı hale getirmesinin öyküsünü anlattı.

Kadıköy Life Dergisi’ne; Dijital olarak Turkcell Dergilik uygulamasından ücretsiz olarak okunabileceği Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Penguen Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Ethem Efendi, Selamiçeşme ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Panel Kırtasiye, Suadiye Gimtaş, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri.” adreslerinden ulaşılabileceği belirtildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir