K.B.B
Kültür

KARBAFED, gönülleri fethetti

KARBAFED, gönülleri fethetti

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu yönetimi, Artvin’i görmeyen Artvinlileri Ata topraklarıyla buluşturdu.

İlkini geçen yıl 8 Ağustos 2018 tarihinde Artvin’e gerçekleştiren Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu, Yönetim Kurulu üyeleri; Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, Hasan Basri Başbay ve Arzu Yıldız nezaretinde İzmit eski Perşembe Pazarı alanından yola çıkan kafile, toplam 9 il geçerek, Artvin’in en batısındaki ilçe Yusufeli’ne ulaştı.

Kafile yola çıkmadan önce kısa bir konuşma yapan Başkan Kalyoncu, “Katkılarından ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a şükranlarımızı bir kaz daha sunuyoruz” dedi.

Yusufeli öncesi Tortum Şelalesi görüldü

Yusufeli ilçesine Erzurum üzerinden geçilmeden önce Tortum Uzundere’de mola veren kafile, Cam Teras üzerinden muhteşem doğanın önünde bolca hatıra fotoğrafı çektirdi. Kısa molanın ardından Tortum Şelalesi’ne ulaşan Artvin yolcuları bu mükemmel görüntü önünde hayranlıklarını gizleyemedi.

KARBAFED, çıtayı biraz daha yükseltti

Geçtiğimiz yılki gezinin ardından Kocaeli’de bir ilki gerçekleştiren ve geçen ay Kocaeli basınını Artvin’e götüren KARBAFED, bu son geziyle çıtayı biraz daha yükseltti. Yusufeli’nde yenilen öğle yemeğinin ardından KARPAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i makamında ziyaret etti.

Kalyoncu ve Çelebi, federasyon çalışmalarını anlattı

KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Selçuk Çelebi, basın mensuplarının Artvin gezilerinin ardından kendi yayın organlarında Artvin ile ilgili çıkan haberlerinden oluşan albümü ve gazeteleri Başkan Aytekin’e armağan ederek, federasyonun çalışmalarını Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’e aktardı. Başkan Aytekin federasyonun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

“Sıkıntılı süreç yaşıyoruz”

Yusufeli’nin 2 yıl sonra sular altında kalacağını, devam eden baraj yapım çalışmalarının, belediye olarak yapılması gereken hizmetleri aksatdığını, sürecin sıkıntılı geçtiğini belirtti. KARBAFED Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kalyoncu da bir Artvinli olarak baraj çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Kalyoncu, “Yeniden inşa edilecek olan Yusufeli ilçemizin daha modern, yeşili daha bol ve betonu daha az olarak hayata geçirilmesi en büyük arzumuz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir