Güncel

Kartepede Milli Ağaçlandırma Günü 2.Bin Fidan

Kartepe'de Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Kartepe’de 2 bin fidan toprakla buluştu

KARTEPE’DE 2 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Kartepe’de 2 bin fidan toprakla buluştu.

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de düzenlenen organizasyon ile Kartepe’de 2 bin fidan toprakla buluştu.

2 BİN FİDAN DİKİLDİ
Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi’nin önderliğinde Kartepe Orman İşletme şefliği sınırlarındaki Arslanbey OSB içerisinde 25 dönümlük alana bin adet akasya ve bin adet fıstık çamı fidan dikildi.

GENİŞ KATILIM
Milli Ağaçlandırma Günü programına Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Sağlık Müdürü Harun Arslan, birim müdürleri ve öğrenciler katıldı.

DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE, DAHA YEŞİL BİR GELECEK
Fidanların dikimi sonrasında değerlendirme de bulunan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde Kartepe’de2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Dikilen her ağaç, daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir gelecek. Milyonlarca fidanı GeleceğeNefes olmak için topraklarımızla buluşturduğumuz MilliAğaçlandırmaGünü’müz kutlu olsun!” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir