Dijital GazeteDünyaSporSu Sporları

Katar’da Dünya Kupası’na son 100 gün

Katar Turizm, 2022 FIFA Dünya Kupası’na 100 gün kala taraftarlar için Katar’da stadyumun dışında değerlendirilebilecek 100 saatlik aktivite alternatiflerinden oluşan bir dizi öneri sundu.

Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşecek 2022 FIFA Dünya Kupası Katar’a bir milyondan fazla ziyaretçinin gelmesi beklendiği aktarıldı. Katar’a girişte gerekli olan ‘Hayya Kart’ ile taraftarlar, maç günlerinde klimalı yeni metro da dahil olmak üzere ücretsiz toplu taşıma araçlarına erişerek yarımadanın en iyi yerlerini ve yapılacak şeyleri uygun bir bütçeyle hızlı ve kolay bir şekilde keşfedebilecekleri belirtildi.

Aksiyon ve macera

560 kilometreden fazla sahil şeridi ile Arap Körfezi’nin sakin ve berrak suları, Katar’ı su sporları için ideal bir destinasyon haline getiriyor.

Katar’da, Pearl-Qatar’ın etrafında kürek sörfünü denenmeli, yemyeşil mangrovlarda gün batımı kayağı yapmalı ya da heyecan verici bir jet ski yolculuğu ile çarpıcı kent siluetini keşfetmeli. Ardından, Katar çölünün dalgalı kum tepelerini ziyaret etmek de olmazsa olmazlardan. Doha’ya arabayla sadece bir saatlik mesafede yer alan, UNESCO’nun doğal rezerv olarak tanıdığı, harika manzaralı Khor Al-Adaid’i veya diğer adıyla ‘İç Deniz’’i de muhakkak görmelisiniz.  Bu yolculukta genellikle 4×4 ile kum tepelerinde gezmek, güzel sularda yüzmek ve elbette deve gezintisi yer alıyor.

Şehirde vakit geçirmek isteyen aileler, geçen yaz açılan ve her yaşa özel bir dizi cazibe merkezi sunan Katar’ın tema parklarının en sonuncusu olan Doha Quest’i ziyaret edebilirler. Bunların içinde ‘En Yüksek Kapalı Rollercoaster’ ve ‘En Yüksek Kapalı Drop Tower’ başlıklarında Guinness Dünya Rekoru sahibi kuleler yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.