BelediyeDijital GazeteEğitimYerel

Kayseri’den dezavantajlı bireylerin eğitim ve istihdamına destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Gençlik Dayanışma Derneği arasında dezavantajlı bireylerin eğitim ve istihdamına yönelik protokol imza töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, “Biz eğitimin tarafındayız” dedi.

Uluslararası Gençlik Dayanışma Derneği ile birlikte, dezavantajlı bireylerin eğitim ve istihdamına yönelik gerçekleştirilen protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, bu iş birliğinin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öztürk, bu destek sayesinde bireylerin ailesine, şehrine ve ülkesine katkı sağlayacağını düşündüğünü kaydederek şunları aktardı:

“Biz eğitimin tarafındayız. İnşallah yetiştireceğimiz kişilerin meslek sahibi olması, şimdilik bir atölyede çalışıyor olması, işveren paylarının, maaşlarının bir kısmının karşılanması, haklarının karşılanması ve işlerine devam etmesi yönündeki bu destek, ilerleyen zamanlarda onların meslek edinmeleri ile beraber belki kendi iş yerlerini açmaları ailelerine, şehrimize, ülkemize, imalat yönünde, üretim yönünde katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Bu işbirliğinin her iki tarafa hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Uluslararası Gençlik Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Korkutata ise bu konuda destek sunan Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK’e teşekkür ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK ile birlikte yaptığımız bu protokol sözleşme gereği, Türkiye’de ekonomik anlamda dezavantajlı olan gençlere bir istihdam yaratmaya çalışıyoruz. Bu gençlere önce tekstil fabrikasından kısa bir eğitim vereceğiz ve bu eğitim sonunda tekstil fabrikalarında istihdam etmek üzere ortaklaşa bunların maaşlarını, sigortalarını ve işveren paylarını ödeyeceğiz. Bu manada bize destek sunan KAYMEK’e ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.