BelediyeDijital GazeteEğitimTürkiye

Kayseri’den öğrencilere danışmanlık hizmeti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), 21 Temmuz’da 5 farklı noktada başlattığı Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı Günleri kapsamında 1500 öğrenciye ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘öğrenci ve genç dostu’ hizmet anlayışıyla 21 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı Günleri yoğun ilgi gördü ve tercih süresi boyunca KAYMEK uzmanları tarafından 1500 kişiye ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuldu.

KAYMEK, Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi birimi ile üniversite tercih sürecinin başlamasıyla Kayseri Kalesi, KAYMEK İhtisas Merkezi, KAYMEK Danişment Gazi, Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi ve KAYMEK Ziya Gökalp tesislerinde öğrencilere talepleri doğrultusunda  sunduğu üniversite tanıtımı ve tercih rehberliği hizmeti ile 1500 kişiye ücretsiz danışmanlık hizmeti verildiğini açıkladı.

Büyükşehir’in mesleki kurs ve eğitimlerine öncülük eden KAYMEK, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda sınavlara hazırlanan öğrencilere sunduğu ücretsiz kursların yanı sıra tercih sürecinde de öğrencileri yalnız bırakmadı.

Üniversite hayali kuran öğrencilerin heyecan dolu süreçte doğru tercih yapmalarına yardımcı olmak amacıyla sunulan hizmet, öğrenci ve ailelerinden tam not alırken vatandaşlar, gençlerin hayatında önemli bir karar olan tercih sürecindeki destekten dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.


Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.