Dijital GazeteHizmetKadınPolitikaTürkiye

Kılıçdaroğlu Akyurtlu kadınlarla buluşacak

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ankara’nın Akyurt ilçesinde yaşayan kadınlarla sinema gösterimi düzenleyeceklerini duyurdu.

Akyurt ilçesinin Kızık Köy Konağı’nda 29 Eylül’de saat 19.45’te düzenlenecek etkinlikte, 4. Kadın Yönetmenler Festivali’nde birincilik ödülü alan yönetmen Neşe Uğur Nohutçu’nun Töz belgeseli gösterilecek. Etkinliğe şiddete karşı direnen Tuba Batu ve belgeselin yönetmeni Neşe Uğur Nohutçu da katılım sağlayacak.

Nazlıaka, iki yıldır düzenli olarak gerçekleştirdikleri “Demir Leblebi Sohbetleri”ne yeni bir boyut kazandırdıklarını belirterek,  “Her salı günü düzenlediğimiz eğitim çalışmalarımıza, yaz sürecinde de devam ettik. Kadın Kolları MYK üyelerimiz, il ve ilçe kadın kolları yöneticilerimizle birlikte kadınların hak ve eşitlik mücadelesini konu alan filmler ve belgeseller izledik.” ifadelerini kullandı.

Şiddet gören bir kadının hayata tutunma hikayesini anlatan Töz adlı belgeselden etkilendiklerine değinen Nazlıaka, “Bu mücadelenin herkese örnek olması için bir program organize ettik.” dedi.

“Şiddet bir kader değildir”

Nazlıaka, kadına yönelik şiddete karşı “Yaşam Hak Projeleri” kapsamında kadınlarla dayanışmayı örgütlediklerine dikkat çekerek, “Şiddet mağduru kadınlara şiddetin bir kader olmadığını her fırsatta anlatıyoruz. Kadınların, şiddet karşısında sessiz kalmamaları gerektiğini, şiddetten kurtulup yeni bir hayatın nasıl inşa edileceğini gösteren güçlü kadınların hikayesini çoğaltmayı hedefliyoruz. Biz kadınlar çok güçlüyüz. Bu gücün temeli de örgütlü mücadeleden geçiyor.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir