Gündem

Kimse zarar görmeden, suçlar oluşmadan önlemeye çalışıyoruz

Devletinin ve Milletinin bölünmez bütünlüğünü korumak için fedakarca görev yapmakta, bu uğurda gerektiğinde canını vermektedir.

“Al kanımla dalgalansın bayrağım,

Bin can vereyim vatan kalsın toprağım”

Aziz Şehitlerimiz;

Türk Polis Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana, Aziz Milletimizden ve kanunlardan aldığı güç ile Devletinin ve Milletinin bölünmez bütünlüğünü korumak için fedakarca görev yapmakta, bu uğurda gerektiğinde canını vermektedir. Kimse zarar görmeden, suçlar oluşmadan önlemeye çalışıyoruz

Şehitliklerimizdeki al bayrakların altında yatan kahramanlarımız hep bu uğurda şehadete yürümüşlerdir. Polislik bir gönül mesleğidir. Zaman, mekan ve mesai saati hesabıyla yapılamaz. Bu inanç,en alt rütbeden en üst rütbeye kadar tüm mensuplarımızın içine işlemiştir.

Türk Emniyet Teşkilatı olarak;

Vatandaşlarımızın güvenliği, huzuru ve sağlığı bizim en büyük önceliğimizdir. Vatandaşlarımızın canına ve malına kast edenler, Ülkemizin ve milletimizin birliğini tehdit eden terör örgütleri, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi hedef alan uyuşturucu satıcıları ile mücadelemiz, bu şer odaklarının her biri yok edilip, toplumun gündeminden çıkarılana kadar devam edecektir.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak suçları oluşmadan önce önlemek anlamına gelen Önleyici Polislik Hizmetlerine büyük önem veriyoruz. Zamanımızı ve enerjimizi, kimse zarar görmeden, suçlar oluşmadan önlemeye harcıyoruz.

Diğer taraftan, karayolunun güvenliği, vatandaşlarımızın huzur içinde seyahat etmeleri için üst düzey önlemler alıyor, trafikte yaşanan ölüm ve yaralanmaları azaltmak için çaba gösteriyoruz.

Türk Polisi, Aziz Milletimizin hizmetkârıdır anlayışıyla görev yapıyor, vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Devlet-Vatandaş arasındaki güven ve itimat bağını daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızla hemhal olmamız, arkadaşlarımızın fedakarca çabaları ve birlik- beraberlik duygusu içerisinde hareket etmemizin sonucu olarak suç oranları düşüyor, vatandaşlarımıza verdiğimiz güvenlik hizmetinin kalitesi artıyor.

Türk Polisi, Vatan, Millet, Bayrak ve mukaddesatımızınverdiği güçle görevini yaparken, bu değerlerin tehlikeye girmesi durumunda veya Aziz Milletimizin huzuru, güvenliği ve sağlığı için canını feda etmekten çekinmeyecek cesarete sahiptir. Bütün dünyayı etkisi altına alan ve toplum sağlığını tehdit eden salgına karşı milletçe verdiğimiz mücadelede polisimiz en ön saflarda yerini almıştır. Aynı kararlılıkla görevini sürdürmeye devam edecektir.

Bu vesileyle; Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Vatan –Millet ve Bayrak uğruna Şehadete yürüyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin emaneti olan asalet ve metanet sahibi kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimize, emeklilerimize, görev arkadaşlarıma ve değerli ailelerinesağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Kimse zarar görmeden, suçlar oluşmadan önlemeye çalışıyoruz

Veysel TİPİOĞLU

Kocaeli İl Emniyet Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir