DünyaSağlık

KKTC’de yeni vakalar il il açıklandı

ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Norveç ve Uganda gibi birçok ülke, yeni tip koronavirüs vakalarını il il ya da eyalet eyalet açıklarken dün, KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni vakaların hangi illerden geldiğini duyurdu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dün, 2 bin 703 teste karşılık 25 kişide daha virüs tespit edildi. Yeni koronavirüsü taşıyanların ikisinin yurt dışından geldiği kaydedildi. Ülkedeki toplam vaka sayısı, bin 735’e yükseldi.

Yeni vakaların 9’u Lefkoşa, 12’si Girne’den gelirken birer vakaysa Mağusa ve Güzelyurt Bölgesi’nden. Öte yandan virüsün yeni tespit edildiği kişilerin dördü, hâlihazırda karantinadaydı. Dün, 18 kişinin daha taburcu edildiği kayda geçti. Ülkede, yapılan test sayısı, 343 bin 854 oldu.

Dokuz kişi yaşamını yitirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Kovid-19’a yakalanan dokuz kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. Ülkeden virüs kaynaklı son ölüm, 5 Ocak’ta bildirildi.

Öte yandan salgına yakalanan bir kişi yoğun bakım ünitesinde tedavi görürken iyileşenlerin sayısı bin 456. Ülkedeki aktif vaka sayısı, 270. Bu kişilerin 47’si pandemi merkezinde tedavi edilirken 222’sinin ise pandemi otellerindeki takibi sürüyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün