Eğitim

Kocaeli Bilim Merkezi’ndeki deneyler evden sürüyor

Kocaeli Bilim Merkezi'ndeki deneyler evden sürüyor,Kocaeli Bilim Merkezi'ndeki atölye faaliyetleri, vakaların artmasıyla evden devam

Kocaeli Bilim Merkezi‘ndeki atölye faaliyetleri, vakaların artmasıyla evden devam edilmeye başlandı. Evde deneyler yapan çocuk ve gençlere eğitimciler, internet üzerinden eşlik ediyor.

TÜBİTAK ile Büyükşehir iş birliğiyle hayata geçirilen Bilim Merkezi tarafından EvdeYap atölyeleri gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Bilim Merkezi’nde atölye çalışmaları çevrim içi gerçekleştiriliyor. Merkezin kodlama eğitimiyse bugünden itibaren başlıyor.

Hafta sonları boş geçmiyor

Koronavirüs salgınının başladığı günden bu yana faaliyetlerine devam eden Bilim Merkezi’nde atölye çalışmaları tedbirler çerçevesinde yüz yüze gerçekleştiriliyordu. Bilim Merkezi son dönemde vaka sayılarının artması ile birlikte hafta sonları herkesin evde kaldığı bu süreci boş geçirmiyor.

Kocaeli Bilim Merkezi’nden EvdeYap atölyeleri

EvdeYap atölyeleri adı altında gerçekleştirilen uygulamayla atölye çalışmalarına kayıt olanlar, hazırlanan atölye malzemelerini Bilim Merkezi’nden alıyor. Ardından Zoom uygulaması üzerinden, eğitmenler eşliğinde, deneyleri gerçekleştiriyor.

Evlerde kalınan bu süreçte eğlenerek öğrenmeye olanak sağlayan örnek çalışma gençlerin de büyük ilgisini çekiyor. Her hafta yeni programların hazırlanacağı çalışmalar Bilim Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir