Asayiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Basın Açıklaması

Dolandırıcılık;

30.11.2016 günü Müşteki G.K. isimli şahsa bankadan 300.000 TL. kredi çekebilmesi için yardımcı olacaklarını beyan eden şüphelilerin, müştekinin bilgisi dışında hesabında bulunan 50.000 TL parasının başka hesaba aktarılmak suretiyle dolandırılması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda;

Olayla ilgili H.M.İ., M.K. 30.11.2016 günü,D.G. ve A.E. 01.12.2016 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Müşteki G.K. ‘ninbankadan kredi çekmek için Antalya’dan Kocaeli’ne şüpheli A.E’ninişyerine geldiği, şüpheli A.E.’nin İzmit’te gayrimenkul ve danışmanlık faaliyeti adı altında işlerini yürüttüğü, olay günü işyerinde müştekiye kredi çekme bahanesi ile hesap numarası üzerinden oluşturulan internet bankacılığı ile müştekinin bilgisi dışında banka hesabında bulunan 50.000 TL’sinin şüpheli H.M.İ. ‘nin hesabına aktarıldığı tespit edilmiştir. Şüpheli tarafından para çekme işlemi yapılmadan hesaba tarafımızdan bloke koydurulmuştur. Şüpheli A.E.’nin B.E. adına düzenlenmiş sahte kimlik kullandığı ve hakkında 9 Yıl 6 Ay Kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edilmiştir.

01.12.2016 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden H.M.İ. ve A.E.mahkemece tutuklanarakKandıraCezaevine teslim edilmişlerdir. M.K. ve D.G. ise savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest kalmışlardır.

Kumar Oynatmak;

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerimizce ilimizde kumara yer ve imkan sağlayan yerler ile ilgili yapılan araştırmalar esnasında; 

İlimiz İzmit İlçesi Tepecik Mahallesinde ruhsatsız olarak, denetimi engellemek amacıyla başka adresteki bir derneğe ait tabela kullanmak suretiyle faaliyet gösteren bir yerde kumar oynatıldığı, dış kapı önünde bulunan kamera sistemi ile olası kontrol ve denetimlerde müşterilerin tahliyesinin sağlandığı ve denetimlerde suç unsurlarının duvara gizlenmiş zulada saklandığı yönünde tespitler edilmiştir.

02.12.2016 günü saat 00:30 sıralarında Ahlak Büro Amirliği görevlilerimizce bahse konu yere yapılan operasyonda M.T, F.G, M.Ö ve C.Bisimli şahısların Barbut (Zar) tabir edilen kumar oyununu oynadıkları görevlilerimizce suçüstü tespit edilerek, masa üzerinde bulunan 500 TL kumar parası, 2 adet zar ve 65 adet pula el konulmuştur. Ayrıca; yapılan aramalar esnasında dolap arkasındaki duvarın oyulmak suretiyle yapıldığı tespit edilen zulaiçeresine gizlenmiş20 adet 9 mm ve 23 adet 7.65 mm çaplarındaki fişeklere el konulmuştur.

Bahse konu yerin işletmeciliğini ve kumar organizasyonunu yaptığı anlaşılan İ.E isimli şahıs, çalışanı M.A isimli şahıs ile kumar oynayan 4 şahıs hakkında “Kumara Yer ve İmkan Sağlama, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan adli ve idari işlemler yapılmıştır.

Kumar oynatıldığı tespit edilen bahse konu ruhsatsız yerin mühürlenmesi için ilgili kurumlar ile gerekli yazışmalar başlatılmıştır. 

 

                                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur

                                 KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asayiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Basın Açıklaması

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma KAPLAN HÜRRİYET, FETÖ operasyonlarında tutuklanan Şube Müdürü Uğur ELDEMİR’in eşi Birgül ELDEMİR’i dinleyerek Birgül ELDEMİR’in “Ben başörtüsü nedeniyle sıkıntı yaşadım”. Zaten bir baskı vardı. Benim eşim de AKP’li olmadığı için cezaevinde. Kocaeli Emniyet Müdürü Levent YARIMEL’in eşi bana senin eşin tutuklanacak” şeklinde asılsız haber yapılması üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğünce basın açıklaması zarureti doğmuştur.

4. Sınıf Emniyet Müdürü Uğur ELDEMİR, Asayiş Şube Müdürü iken 31.01.2014 tarihinde İdarenin takdiri üzerine Derince İlçe Emniyet Müdürü, 22.05.2014 tarihinde kendisinin dilekçe vermesi üzerine TDP Şube Müdürü, 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmesi üzerine 24.04.2015 günüCengiz Topel Havaalanı Şube Müdürü olarak atanmıştır.

15 TEMMUZ 2016 günü Ülke genelinde cebir ve şiddet kullanarak, TC Anayasasının öngördüğü Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve Devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak üzere girişilen darbe teşebbüsünde bulunulması üzerine 4 .Sınıf Emniyet Müdürü Uğur ELDEMİR, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve FETÖ/PDY Örgütünün haberleşmek için kullandığı,BYLOCK programını kullanarak örgütten talimat aldığı suçlarından, 12.08.2016 tarihinde gözaltına alınmış ve 01.09.2016 tarihinde çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştır. 01.09.2016 tarihinde çıkan KHK gereği Kamu Memurluğundan ihraç edilmiştir.

Kocaeli İl Emniyet Müdürünün Eşi; Birgül ELDEMİR ile 2014 yılı Mayıs ayından bu güne kadar 2.5 yıldır telefonla dahil hiçbir şekilde görüşmesi olmamıştır.İftira ve hakaret suçunu işleyen Birgül ELDEMİR hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.

Müdürlüğümüzce kamu oyuna yapılan açıklamalar dışındaki asılsız iddialara itibar edilmemesini,

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asayiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Basın Açıklaması

Evden Hırsızlık Neticesinde Oto Hırsızlığı;

 

30 01 2016 günü İlimiz İzmit ilçesinde 2, Derince ilçesinde 1 adet meydana gelen Evden Hırsızlık – Oto Hırsızlığı olaylarında; çeşitli ziynet eşyaları ve Renault Clio marka araç çalınmıştır.

Hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde şahısları İstanbul ilinden kiraladıkları araç ile ilimize gelerek hırsızlık yaptıkları tespit edilmiştir. 31.01.2016 günü İstanbul ilinde yapılan operasyon sonucunda O.T. ve M.T. isimli şahıslar ilimizden çaldıkları araç ve ziynet eşyaları ile birlikte yakalanmışlardır.,

Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldıktan sonra Adli Mercilere sevk edileceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir