K.B.B
Asayiş

Kocaeli Valiliği Basın Bildirisi

       BASIN AÇIKLAMASI

 

 

   İl Emniyet Müdürlüğü’nün; vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirmeye  yönelik yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;

 

Konu                   :    Buluntu Mühimmat

 

Olay Yeri            :    Körfez Turnikeler

Olayın Tarihi      :   12.06.2014

İlgili Kişiler          :   Meçhul

Olayın Özeti  :  12.06.2014günü saat 12.30 sıralarında  gelen ihbarda Körfez turnikeler mevkiinde boş otluk alanlarda 3 – 4 poşet bulunduğu, poşetleri açınca içerisinde el bombası, şarjör ve mermi görüldüğünün bildirilmesi üzerine;

       Olay yerinde yapılan çalışmalarda; üç ayrı poşet içerisinde 87 ad. Kaleşnikof mermi çekirdeği, 176 ad. kovan, Kaleşnikof silaha ait 4 ad.boş şarjör,1 ad. gez, 1 ad. kaleşnikoj mekanizması, 6 ad. MKE yapımı taarruz tipi içi boş el bombası, 1 ad. el bombasına ait fünye, 1 ad. el bombası tapası ve bir şahsa ait nüfus cüzdanı, ehliyet ve sigorta kartı bulunmuştur. Şahıs ile ilgili yapılan çalışmalarda 17.05.2013 tarihinde kimliği ile ilgili Mudanya Nüfus Müdürlüğüne kayıp müracaatında bulunduğu ve yeni kimlik çıkarttığı, şahsın GBT ve UYAP kayıtlarında herhangi bir ilişik kaydının mevcut olmadığı anlaşılmıştır.   

 

Sonuç             :  Olayla ilgili Körfez Nöbetçi Savcısının talimatıyla el bombasına ait fünye bomba imha uzmanlarınca patlatılmış, diğer malzemeler muhafaza altına alınarak gerekli incelemeler başlatılmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                        KOCAELİ VALİLİĞİ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir