Asayiş

Kocaeli’de fatura ödeme merkezi hakkında dolandırıcılık iddiası

Fatura ödeme merkezi işletmecisinin çok sayıdaki vatandaşın faturasını ödemeyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.

KOCAELİ (AA) – Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren bir fatura ödeme merkezi işletmecisinin çok sayıdaki vatandaşın faturasını ödemeyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Vatandaşlar durumu anlayarak Emniyet Müdürlüğüne gittiler.
Kocaeli'de fatura ödeme merkezi hakkında dolandırıcılık iddiası
Kocaeli’de fatura ödeme merkezi hakkında dolandırıcılık iddiası

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir fatura ödeme merkezine giderek elektrik, doğalgaz, su ve telefon faturalarını ödeyen vatandaşlar, daha sonraki günlerde  fatura ödeme merkezin de faturalarının ödenmediğini fark ettiler.

 

Vatandaşlar her zaman açık olan ödeme merkezinin kapalı olmasından şüphelendiler. Bu durumdan şüphelenen müşteriler polis merkezine giderek iş yeri sahibi F.S.A. hakkında şikayetçi oldu

 

Hakan Kurt, gazetecilere, merkezin bir süre önce devredildiğini belirtti.

 

İşletmecilerin ortadan kaybolduğunu ileri süren Kurt, “Şu an kapıya hiç gelmezse 50-60 kişi şikayet için geliyor. Bir ayda yapan sayıyı siz düşünün. Koca bir ilçenin fatura parasını toplayıp gittiler, daha da ses seda yok” diye konuştu.

 

Mehmet Cebe de çok sayıda vatandaşın parasını alarak dolandırıldığını iddia ederek, “İşletmecinin verdiği makbuzlar sahteydi ve ben sürekli uyarmama rağmen işletmeciler vatandaşları ikna edip gönderiyorlardı.” dedi.

 

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren bir fatura ödeme merkezi işletmecisinin çok sayıdaki vatandaşın faturasını ödemeyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Vatandaşlar durumu anlayarak Emniyet Müdürlüğüne gittiler.

 

Öte yandan mağdur vatandaşların ilçe emniyet müdürlüğüne yaptıkları şikayetlerin devam ettiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün