Güncel

Körfez Belediyesi "Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Nesil" Eğitimi Veriliyor

Körfez’de 2 bin 500 kadın spor yapıyor

Körfez Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Nesil’ sloganıyla başlatılan ve 2 bin 500 kadının eğitim gördüğü projede Başkan Baran, hedefi 10 bin olarak açıkladı

 

Körfez Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Nesil’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında 2 bin 500 kadına spor eğitimi veriliyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da eşi Bilge Baran, Belediye Meclis Üyesi Pınar Uysal, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Mollaoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt ile birlikte kadınların eğitimi öncesinde ziyarette bulundu.

HEDEF 10 BİN KADINA ULAŞMAK

Başkan İsmail Baran, ziyaret öncesinde kadınlara seslenerek, “Öncelikle kendi imkânlarınız ile buraya gelip spor yapma hassasiyeti gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Sizler burada, çocuklarınız da spor akademilerinde eğitim görüyor. Bugün akademilerde 4 bin 500 evladımız 15 farklı branşta eğitim görüyor. Sizlerin de spor eğitimi alması, bizleri gerçekten mutlu ediyor.

MUTLU TOPLUMUN TEMELİ

Bugün itibariyle spor eğitimlerine katılan bayan sayısı 2 bin 500 oldu. Bizler de bayanlarımızın spora olan ilgi ve gayretini arttırmak için mücadele ediyoruz. Bizim hedefimiz, şu an 2 bin 500 olan sayıyı 10 bin kişiye çıkartmak. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu da büyük emek ve özen gösteriyor. Kendisine de teşekkür ediyorum. Sizler kendinize iyi bakarsanız, aile de kendine iyi bakar. Mutlu bir toplum oluşur.

KADINLARA HEDİYE VERDİ

Spor dışında eğer biz toplumda kadınlarla erkekleri birlikte ortak kolektif çalışmasını sağlayamazsak, kadına hak ettiği değeri veremezsek, gerçek anlamda kalkınmayı sağlayamayız. Sizler, toplumumuzun olmazsa olmazısınız. Sizlerle her zaman iftihar ediyoruz, yanınızdayız” dedi. Başkan Baran daha sonra eğitime katılan bayanlara hediye takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir