Gündem

Körfez Yeni Müftüsü Görevine Başladı

Körfez Müftüsü Abdul Muhammet Çınar’ın görevli olarak 5 yıllığına Almanya’ya gitmesi nedeniyle boşalan Körfez Müftülüğü ’ne, Kütahya Simav’da 4 yıldır müftü olarak vazife yapan Muhammed Aydın atandı.

Körfez Yeni Müftüsü Görevine Başladı

Körfez Müftüsü Abdul Muhammet Çınar’ın görevli olarak 5 yıllığına Almanya’ya gitmesi nedeniyle boşalan Körfez Müftülüğü ’ne, Kütahya Simav’da 4 yıldır müftü olarak vazife yapan Muhammed Aydın atandı.  Ataması Körfez’e gerçekleştirilen Müftü Aydın; Körfez’de ki görevine başladı. 1977 yılı Ağrı İli Hamur İlçesi Aşağı Yenigün Köyü’nde doğan Aydın, bir çok yerde ilçe müftülüğü yapmış bir isim. Yerel gazete çıkardığı da belirtilen Aydın; yerel radyolarda da program yaptı.

MUHAMMED AYDIN KİM?

1977 yılında Ağrı İli Hamur İlçesi Aşağı Yenigün Köyünde doğdu. İlköğrenimini Eleşkirt Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda tamamladı. Orta öğrenimini Bartın İmam-Hatip Lisesinde tamamlayarak 1995 yılında diploma aldı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. Askerliğini Karabük İli Safranbolu İlçesinde kısa dönem Jandarma olarak yaptı. 12.09.1997 yılında Ağrı İli Hamur İlçesinde İmam-Hatip olarak memuriyet hayatına başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinden 2006 yılında mezun olarak Van İli Erciş İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak atandı. 01.07.2011 tarihinde Mersin İl Vaizliğine naklen atanan Aydın Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu ilçe müftülüğü sınavını kazanarak 26.11.2012 tarihinde Van İli Özalp İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 10.08.2015 tarihinde Artvin İl Müftü Yardımcılığına atandı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Temel İslami Bilimleri Tefsir Bilim Dalında başlamış olduğu yüksek lisans eğitimini 2008 yılında yapmış olduğu “Kur’an’da Peygamberlerin Tebliğinin Psikolojik Bağlamda Değerlendirilmesi” adlı teziyle tamamladı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenci iken Öğrenci Temsilciler Kurulu Başkanlığına seçildi ve uzun dönem bu görevi yaptı. Yerel gazetelerde uzun süre köşe yazarlığı yaptı. Kutlu Doğum Haftasında Kur’an Kursu Öğreticileri ile beraber yerel gazete çıkardı. Bazı ulusal ve yerel kanallarda sohbet programlarına katıldı. Yerel Radyolarda uzun süreli programlar yaptı. Bir dönem Erciş İlçe Müftülüğünün çıkardığı “Ravza” dergisinin editörlüğünü yaptı.      Artvin İl Müftü Yardımcısı iken 30.07.2018 tarihinde Simav İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Arapça bilen Muhammed AYDIN evli ve beş çocuk babasıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir